Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUBUK CAZİBE MERKEZİ OLMAYA ADAY
 
 
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk’ta bir yıl içerisinde yaptığı ve yapmaya düşündükleri projelerini anlattı. Çubuk’un 2023 yılına kadar geçen planlarda tarım, hayvancılık ve turizm bölgesi olarak geçtiğini ifade eden Acehan, yatırımlarını bu 3 alana yönlendirdiklerini söyledi.

 

Yerel seçimlerde vaatlerinin başında halkla iyi bir iletişim kurmak olduğunu anlatan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, halktan uzak olmayan, halkla iç içe olan bir yönetim anlayışını benimsediğini ifade etti. Acehan, “Halkla aramızda bir engel yok. İsteyen direk gelip bizimle görüşüp sorunlarını aktarabiliyorlar. Bize gelen sorunların birçoğu elektrik, su, dogalgaz ve Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde olan sorunlarla alakalı şikayetler geliyor. Çok az bir sorun bizim belediyemizle ilgili oluyor. Her ne kadar gelen şikayetler bizim belediyemizle alakalı olmasa da ‘Bizim işimiz değil’ demeden, bütün sorunlara el uzatıyoruz” dedi. Seçimlerde ikinci vaadinin ortak akıl ve istişare olduğunu belirten Acehan, sadece kendi partisine mensup olan kişilerin değil, diğer tüm muhalif parti temsilcileriyle, meclis üyeleriyle, muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birebir temas halinde olduklarını söyledi. Acehan, “Çubuğun sorunlarıyla ilgili olarak sürekli olarak istişare yapıyoruz. Kent konseyimizi güçlendirdik. Kent konseyimiz yeni genel kurulun yaptık. Kent konseyinde belirlenen sorunlara öncelik veriyoruz” diye konuştu.

 

TASARRUF ETMEK, KALİTEYİ DÜŞÜRMEZ

Yerel seçimlerde tasarruf vaadinde de bulunduklarını söyleyen Acehan, geçmiş dönemlerde tasarruf edilmemesinden dolayı belediyeye çok büyük yüklerin getirildiğini vurguladı. Bu sorunu geçtiğimizi bir yıl içerisinde çözdüklerini aktaran Acehan, alım satım yapılırken, projelere mali destek sağlanması aşamasında daha rahat durumda oldukların belirtti. Tasarruf etmenin hizmet kalitesini düşürüldüğü anlamına gelmediğinin altını çizen Acehan, şunları söyledi “Biz lüzumsuz her türlü harcamayı kesiyoruz. Bütün hizmetin nesnesi insandır. İnsana yapılan yatırım önemlidir. Biz burada insanlara ve gelecek nesli oluşturacak olan çocuklarımızı ön palanda tutuyoruz. Onlarla alakalı çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor.”

 

ÇUBUK’UN DOĞAL GÜZELLİKLERİ KORUNACAK

Yerel seçimlerde verdiği ‘Çubuğun doğal güzellilerini bozmayacağız” sözünü hatırlatan Acehan, “ Sözümüz var. Çevreyi koruyacağız. Kesinlikle Çubuğu sanayi atıklarıyla kirlenmeye ve betonla kaplanmasına izin vermeyeceğiz. Şuana kadarda sözümüz tuttuk. Çubuğun özelikle ovasını yaylasını temiz tutma doğal bırakma ve korumak için hassasiyetimiz devam ediyor. Çubuk büyüyecek, gelişecek ama doğal güzelliklerini kaybetmeyecek” vurgusunu yaptı. Çubukta bulunan tarihi konakların restorasyonuna başladıkların ve bazılarını hizmete açtıklarını belirten Acehan, Çubuk’un çehresini değiştiren yatırımlar yatıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Çubuk Çayı’nı mesire alanı olarak kazandırmak istediklerini ifade eden Acehan, “Çubuk Çayı kenarında yaklaşık 6 kilometrelik bir alanda park, piknik alanları, yeşil alan yapmak için Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzaladık. Proje, hazır olduğunda etap etap bunu hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ÇUBUK; TARIM, HAYVANCILIK, TURİZİM BÖLGESİDİR

Akyurt ve kazan gibi sanayi bölgesi olmadıklarını söyleyen Acehan, 2023 yılına kadar nazım planında Çubuk’un; turizm, hayvancılık, tarım bölgesi olarak gösterildiğini ve çalışmalarını bu doğrultuda yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Tarım, hayvancılık, turizmle alakalı olarak projelerini hayata geçirmeye başladıklarını ifade eden Acehan, “Çubuk’un bundan sonraki gidişatında biz turizm ve turizme ait yatırımlar olduğunu düşünüyoruz. Jeotermal kaynaklarımız var. Yeni sondaj çalışmaları başlattı. Havaalanına yakın olduğu için Çubuk, yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Küçükbaş hayvancılıkla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Hayvancılık organize sanayimizin alt yapısı bitti. Kısa bir süre içerisinde teslim alacağız” dedi.
RAYLI SİSTEMİ ÇUBUK’A GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Esenboğa Havaalanı’na kadar gelecek olan yeni metro projesine dönük çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Acehan, “Havaalanı ile aramızda 12 kilometrelik bir mesafe kalıyor. Arada kalan arazi düz olduğu için metroyu Çubuk’a kadar getirmeye çalışacağız. Cumhurbaşkanımızın izni ya da talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi buraya hafif raylı sistem kurmasını bekliyoruz. Onun maliyet hesabını da yaptık. Yaklaşık 10 milyon lira tutuyor. Ödenek sağlanmazsa Avrupa Birliği Hibe Fonu’ndan bunu karşılamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

DİKEY MİMARİYE İZİN VERİLMEYECEK TÜİK’in son açıkladığı nüfus verilerine göre Çubuk’un nüfusunda artış olduğunu vurgulayan Acehan, “Türkiye’nin nüfus artış ortalaması binde 13. Çubuk’un nüfusu binde 14 oranlarında gerçekleşti. Çubuk doğallığını koruduğu taktirde, talebin artacağı düşüncesindeyim” dedi. Çubuk’u şehir hayatından sıkılan, bunalan insanların yoğunlukta tercih ettiği söyleyen Acehan, şu şekilde konuştu “Çubuk’ta, Türkiye’nin her ilinden yaşayan insan var. Trafik sorunundan, kalabalıktan bunalan insanlar Çubuk’u tercih ediyorlar. Bütün insanların talebi toprağa biraz daha yakın olmak. Bir, iki katlı müstakil evlerde yaşamak. Doğa ile iç içe olmak. Biz bu talepleri çok iyi hissettiğimiz için; çubukta dikey mimariye izin vermeden, yatay mimariyle toprağa yakın olacak şekilde bir çalışmanın içerisindeyiz. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Çubuk, Ankara’nın

 
Tarih: 31.3.2015   |   Bu haber 17154 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz