Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Kutlu Doğum Programı Düzenlendi
 
 

Hz. Peygamber(sav)'in dünyaya gelişinin 1444. yılı münasebetiyle Çubuk İlçe Kültür Komisyonu Atatürk Parkı'nda Kutlu Doğum Haftası kutlama programı düzenledi.

Programa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Saraybosna İslam Birliği Meclisi Başimamı Ferid Dautoviç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Başkan yardımcıları Zeki Metin, Şükrü Acıelma, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye birim müdürleri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Hafta boyunca yapılan tüm etkinliklerde Peygamber sevgisinin salonlara sığmadığını vurgulayan Çubuk İlçe Müftüsü Bilal Kara, bu yılki temanın birlikte yaşam ahlakı olduğunu hatırlatarak, bu tür programlarında birlikte yaşama kültürünü etkilediğini anlattı

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, Suriye’den ve Bosna Hersek’ten gelen misafirleri olduğunu aktararak, Türkiye olarak ecdattan aldıkları kerim devlet anlayışını en iyi şekilde sürdürdüklerini kaydetti.
Türkiye’nin çevresinde yaşanan olayları ve zulümleri hatırlatan Başkan Acehan, “Bizler Selçuklunun, Osmanlının torunları olarak dünyaya hükmeden cihan devletinin torunlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti olarak bugün biz coğrafyamızda yaşanan acılara, zulümlere kol kanat germeye çalışıyoruz. Devletimizin ve hükümetimiz tıpkı Osmanlı’da ve Selçuklu’da olduğu gibi çevresinde ki mağdur ve mazlum olan Müslümanlara ve insanlara yardım elini uzatmaktadır. Bugün 2 milyondan fazla Suriyeli kardeşimizi biz bağrımıza bastık. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bosna- Sırp savaşı sırasında Bosnalı kardeşlerimize yardım elini uzattık. Azerbaycan- Ermenistan savaşında Azeri kardeşlerimize elimizi uzattık. Irak’ta ki Kürt kardeşlerimize elimizi uzattık. Kerim devlet anlayışı işte budur. Ülkemizin birliğini, beraberliğini, huzurunu cenabı hak bozmasın. Bir ülkenin, bir toplumun en büyük değeri barıştır, kardeşliktir, huzurdur. Bugün Allah’a şükürler olsun ülkemizde bunu yaşıyoruz”diye konuşarak, tüm ilçe halkının kutlu doğum haftasını kutladı.

Suriyeli mültecilerden medrese hocalarından Dr. Sail Abbasi’nin açılış duası ile başlayan program, Yukarı Çavundur Cami din görevlisi Nuri Aydın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Konuşmaların ardından programı izleyen vatandaşlara gül dağıtılırken, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan Yrd. Doç. Dr Arif Demir ve ekibi konser verdi.

Daha sonra Bosna Hersek’ten gelen Saraybosna İslam Birliği İlahi Korosu, Türkçe, Arapça ve Boşnakça okudukları ilahilerle dinleyenleri adeta mest etti.  Aşık Veysel’den ‘Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece’ ve Yunus Emre’den ‘Gel gör beni aşk neyledi’ isimli parçaları Türkçe seslendiren koroya vatandaşlarda eşlik etti.

Başkan Acehan ve Saraybosna İslam Birliği Meclisi Başimamı Dautoviç tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, programın sonunda yaklaşık 2 bin kişiye Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan ‘Özbek kutlu doğum aşı’ dağıtıldı. 
 
Tarih: 20.4.2015   |   Bu haber 18496 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz