Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Nuri Elibol Bşkan Acehan’ı ziyaret etti.
 
 

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret eden AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol, Başkan Acehan’ın ilçe ile ilgili isteklerinin ilçeyi uçuracağını söyledi. 

Seçim çalışmaları çerçevesinde Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş’ı ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi alan AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Nuri Elibol, yeni dönemde Çubuk’un ihtiyacı olan projelerin yapılması için destek olacaklarını ifade etti.
Havaalanına yapılacak metronun hafif raylı sistem ile Çubuk merkeze bağlanması, Çubuk ile Kızılcahamam arasında açılacak 33 kilometrelik yolun ve Batı Karadeniz Yoluna yaklaşık 60 kilometrelik bir bağlantı yolunun yapılmasının Çubuk’un en önemli projeleri arasında olduğunu, bu projelerin gerçekleşmesi durumunda Çubuk’un kaderinde olumlu etkiler oluşturacağını söyleyen Elibol, “Çubuk; Ankara çevresinde kent kalitesi açısından en yaşanılabilir iyi bir ilçemiz. Yakında Ankara’dan, Ankara merkez ile havaalanı arasında metronun yapılacağı biliniyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne kadar bu hat uzanacak. Çubukluların beklentisi; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Çubuk’un içerisine kadar yaklaşık 12 kilometrelik bir hafif raylı sistem hattı ile metro hattına bağlanmak. Ulaşım Master Planı’ndan böyle bir beklentileri var. Bu beklentiyi hem Ulaştırma Bakanımıza hem de Büyükşehir Belediye Başkanımıza ileteceğiz ve Çubuklular da bu metro hattından faydalanmış olacak” dedi.
Çubuk’un biraz iç kısımda kaldığını kaydeden ve ulaşım aksı içinde olmadığını belirten Elibol, “Çubuk ile Kızılcahamam arasında yaklaşık 33 kilometrelik bir mesafe var. Bu bağlantı yolu yapılırsa Çubuk direk havaalanı yolundan İstanbul yoluna bağlanacak. Kızılcahamam ve Kazan da Ankara’ya uğramadan havaalanına gelebilecek. Uzun vadede ise Batı Karadeniz Yoluna yaklaşık 60 kilometrelik bir bağlantı yapıldığında Çubuk aynı zamanda o aksa da bağlanmış olacak. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ankara’nın en büyük üniversitelerinden birisi olacak, yakında bu bölgede fuar alanının temeli atılacak. Tüm bunlar yapıldığında Çubuk’un kaderi değişecek” şeklinde konuştu.

 “Çubuktan bizim çok endişemiz yok. Burada başarılı bir Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı var, onlara sonsuz güveniyoruz” ifadelerini kullanan Elibol, Merkezi idareden Çubuk’a aktarılması gereken kaynaklar için yardımcı olacağını belirtti.

-Çubuklu bir Milletvekilimiz var

Ankara’dan 4 tane milletvekili adayları olduğunu söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ise, ‘’Gerçi Sayın Selma Hanımda eşi Ankaralı, dolayısıyla 5’tane Ankaralı oluyor. Bu dönem 5 tane seçilebilir yerde adayımız var. İlk defa Cumhuriyet tarihinde seçilebilir yerden Çubuklu, Çubuktan bir milletvekili adayımız var. İlk defa 25 dönemde meclise girebilecek Çubuklu kardeşimiz var. Bizim can siper fedakarlıkla çok çalışmamız gerekiyor ki bunun şükrünü, bunun teşekkürünü ifa edebilelim. Ben 3 dönem ilçe başkanlığı yaptığım için özellikle milletvekilimiz olmadan ilçe başkanlığı yapmanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Bu nedenle daha çok çalışacağız’’ diye konuştu.

Nuri Elibol’un da milletvekili adayı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Acehan, ’’Ülke meselelerini çok iyi bilen bir kardeşimiz olarak aday olmanızdan son derece mutlu olduk. Allah yolunuzu açık etsin’’ şeklinde konuştu.

 
Tarih: 30.4.2015   |   Bu haber 16856 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz