Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Satranç Ustaları Çubuk’ta Buluştu
 
 

-Uluslararası Çubuk Belediyesi Satranç Turnuvası Törenle Başladı

Çubuk Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle, Yükselen Koleji Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya, 8 ülkeden toplam 275 sporcu katıldı.

Yurt dışından ve Türkiye genelinden 275 sporcunun yer aldığı turnuvada, toplam 30 bin lira civarında ödül verilecek. 

Turnuvanın 11. Çubuk Turşu ve Kültür Festivali kapsamında planlandığını söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, turnuvaya 8 ülkeden 275 sporcunun katıldığını belirtti. Turnuvaya katılan sporcuların yaklaşık 7 gün Çubuk’ta misafir edileceğini anlatan Kaymakam Şahin, turnuvaya emeği geçen her kese teşekkür etti.
Turnuvaya yurt içinden ve yurt dışından 275 satranç sporcusunun katıldığını kaydeden Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Nilüfer Çınar Çorlu, “Ankara’nın ilk uluslararası satranç turnuvasını Çubuk’ta Belediye Başkanı Tuncay Acehan Beyin desteğiyle gerçekleştirmekteyiz. Ankara’da böylesine güzel bir turnuva gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan dolayı da mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Türkiye’nin her yerinden satranç ustalarının Çubuk’ta buluştuğunu ifade eden Çorlu, Çubuk Belediyesi’nden son bir istekleri olduğunu ve her yıl uluslararası satranç turnuvasını Çubuk’ta istediklerini sözlerine ekledi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın önemli bir toplantısı olduğundan dolayı katılamadığını ve çok selam söylediğini kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma ise, turnuvanın ilçelerinde düzenlemesinin önemine değindi.
Bugüne kadar satranç turnuvası için yapılan çalışmalardan bahseden Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan’da, “Sağ olsun daha önceki kaymakamımız ve bizden önceki yöneticiler, ilçe milli eğitim müdürü arkadaşımız çok güzel çalıştı. Bizde aynı kararlılıkla devam ettik. Hemen hemen her ay ilçemizde bir turnuva yapıyoruz. Özellikle satranç federasyonu yetkilileri arkadaşlarımızın verdiği bilgilere göre, ilçemiz Türkiye standartlarının üstünde aktiviteler gösteriyor. İlçemizde santranca yeteri kadar emek veriliyor. Bunun meyvelerini bu günde alıyoruz” dedi.   
Konuşmasının başında bugüne kadar ilçede satranca destek veren Kaymakam Meftun Dallı ve eski Belediye Başkanı Lokman Özden’e teşekkür eden Satranç Federasyonu İlçe Temsilcisi Veysel Kılıçarslan ise, ’’Bizi hiçbir etkinliğimizde yalnız bırakmayan Çubuk Kaymakamımız Sayın Cemal Şahin beye, satranca her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Sayın Dr. Tuncay Acehan beye, eğitim ve öğretimde destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Aslan beye, okulunun salonunu açarak bizlere katı veren Yükselen Koleji Kurucusu Mehmet Yüksel beye, Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma’ya ve hem turnuva öncesi hem de turnuva sonrası yaptığı haberlerle bize katkı veren ilçede satrancın gelişmesinde büyük katkısı olan Anadolu Ajansı Yurt Haberler Müdürlüğü’ne ve Çubuk Muhabiri Hüseyin Yiğiner beye satranç sporu severleri adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

 

Konuşmaların ardından müsabakalara Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’in ilk hamleyi yapmasıyla başlandı. 13 Eylül Pazar günü sona erecek turnuvanın açılışına Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Yükselen Koleji Kurucusu Mehmet Yüksel ve daire amirleri katıldı.   

 

 
Tarih: 9.9.2015   |   Bu haber 14198 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz