Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Sportif Etkinlikler Büyük Beğeni Topladı
 
 
Çubuk Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen festival, terör olayları nedeniyle buruk geçse de düzenlenen sportif etkinlikler ilçe halkı tarafından büyük beğeni topladı. 11'incisi düzenlenen Çubuk Turşu ve Kültür Festivali kapsamında önceden planlanan sportif etkinlikler bu yıl Şehitlerin anısına yapıldı. Tüm programlarda şehitler anılırken, terör ve işbirlikçileri de kınandı.  
Klasik arabalardan, Uluslararası Satranç Turnuvası’na, Aşık Atma Turnuvası'ndan Bisiklet ve Doğa Yürüyüşüne,  Geleneksel Türk Okçuluğu’ndan Olimpik Okçuluğu’na kadar pek çok etkinlik, katılımcıların büyük ilgisini topladı.

Çubuk Belediyesi'nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival hakkında açıklama yapan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, sözlerine tüm şehitlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk Milletine de sabır dileyerek başladı.

Bu yıl festivalin sembolik düzeyde gerçekleştirildiğini anlatan Başkan Acehan, "Önceden planlandığı için sportif faaliyetleri düzenliyoruz. Şehit haberleri nedeniyle coşkulu yapmayı düşündüğümüz festivali biraz daha sadeleştirerek gerçekleştiriyoruz. Her yıl yaptığımız bu festival ile Çubuk'un tanıtımı yapıldığı gibi, geleneksel oyunlar ve sportif faaliyetleri de icra ediyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Festival kapsamında, Ankara Klasik Otomobilciler Derneği (AKOK) ve Ankara Otomobil Sporları Derneği (ANOK) katkıları ile düzenlenen Klasik Otomobiller Rallisi de gerçekleşti. Klasik araç sahipleri araçlarının üzerinde, 'Terörü lanetliyoruz' yazısıyla etkinliğe katıldı. Büyük Ankara Rallisi olarak isimlendirilen etkinlikte, araç sahipleri Atatürk Parkı’ndan Karagöl’e kadar rekabetle yarıştı. Bu yıl ilk kez organize edilecek olan klasik otomobil rallisine, vatandaşlar ve klasik otomobil meraklıları yoğun ilgi gösterdi.
Düzenlenen etkinlikler arasında ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın destek verdiği Uluslararası Çubuk Belediyesi Satranç turnuvası ve Çubuk Aşık Atma Turnuvası vardı. Çubuk Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle, Yükselen Koleji Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya, 8 ülkeden toplam 275 sporcu katıldı. Yurt dışından ve Türkiye genelinden 275 sporcunun yer aldığı turnuvada, toplam 30 bin lira ödül dağıtıldı.
Aşık Atma Turnuvası’na ise İstanbul, Van’ın Erciş İlçesi, Ankara’nın Çubuk ve Gölbaşı ilçelerinden 4 takım ve 28 sporcu katıldı. Üç gün 3 tur üzerinden müsabaka yapılan turnuvada, birinci olan takıma çeşitli hediyeler verildi.

Çubuk Belediyesi ile Bisiklet Gönül Birliği tarafından organize edilen bir diğer etkinlik ise yaklaşık 140 kilometre pedal çevirmek oldu. Organizatörlüğünü Bisiklet Gönül Birliği yaptığı ve Ankara'daki bazı bisikletçilerin de destek verdiği etkinlik kapsamında toplanan yaklaşık 50 bisikletçi, son zamanlarda yaşanan olaylar neticesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak için bir araya geldi.

Karagöl'de başlayarak Ankara Ulus'a kadar pedal çeviren bisikletçiler Karagöl'e oradan da, ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı'na kadar pedal çevirdi. Etkinlik şehitler için yapılan duayla son buldu. Bisikletliler, tur boyunca  "En büyük asker bizim asker" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı.

Festival ile doğa yürüyüşü, oryantiring, geleneksel Türk okçuluğu ve olimpik okçuluk yarışmaları da düzenlendi.
Çubuk'u tanıtmak, Karagöl'ün doğal güzelliklerine dikkati çekmek ve terör olaylarını kınamak için yapılan bir diğer etkinlik ise klasik otomobillerin katıldığı Büyük Ankara Rallisi oldu. Festival kapsamında bir araya gelen klasik araçlar, ilçe halkını ve Karagöl’e pikniğe gelen vatandaşları adeta mest etti. Araçların üzerinde ki, 'Terörü lanetliyoruz' yazısı ise katılımcılardan bol alkış aldı.
 
Tarih: 15.9.2015   |   Bu haber 14502 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz