Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Hasta Bakım Kursu'nu Tamamlayanlara Sertifikaları Törenle Verildi
 
 
Çubuk Belediyesi, Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Türkiye İş Kurumu (İş-Kur)  ile birlikte düzenlenen Hasta, Yaşlı Bakım ve Refakatçi Kursu’nu tamamlayanlara sertifikaları verildi.  
Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından verilen ‘’Hasta, Yaşlı Bakım ve Refakatçi’’ kursuna katılanlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törene, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili adayı Murat Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Çubuk Belediyesi Özel Kalem Müdür Meral Kayan ve öğrenciler katıldı.

Okulda bayanlara yönelik açılan kurslar hakkında bilgi veren Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hatice Nesrin, ilçede hanımların eğitim almaya çok açık olduklarını söyledi. 

Verilen kursun sadece çalışmaya yönelik olmadığını her bayanın bilmesi gereken bilgilerin öğretildiğini kaydeden Nesrin, “Bayan olmamız nedeniyle bayanlara yönelik kurslara ağırlık verdik. Her aile bireyinin her bayanın yaşlı ve hasta bakımı konusunda bilgi sahibi olması gerektiğini tespit ettim. Bana göre çalışmak şart değil ama hepimiz yaşlanacağız, hepimizin evinde yaşlı annesi, babası, kayınvalidesi, kayınpederi olacak. Onlara bakmak için her bayanın bu eğitimi alması gerekiyor. Açılan kurslara yoğun talep oldu. Sertifika almaya hak kazanan 15 kursiyerimiz 460 saat eğitim aldı ve günlük 20 TL harçlık dağıtıldı” dedi.
Daha sonra konuşan AK Parti Ankara Milletvekili adayı Yıldırım, gelişmiş ülke olma kriterlerinden bir tanesinin yaşlısına, engellisine ve özgürlüğü elinden alınanlara bakmak olduğunu söyledi. Türkiye’nin son 13 yılda büyük bir yol kat ettiğini anlatan Yıldırım, “Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman engellisine, yaşlısına, özgürlüğü elinden alınana bakan topluluklar en gelişmiş topluluklardır. Son dönemlerde son 12-13 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılan çalışmalar Türkiye’de yapılan çalışmalar bunun örnekleridir. Ben 10 yıl öncesinin Türkiye’sini de biliyorum şuanda ki Türkiye’yi de biliyorum. Yaşlısına bakamayan, özürlüsüne bakamayan, özgürlüğü elinden alınmış cezaevindeki insanlarına bakamayan bir topluluk halindeydik. Ama Allah’a şükürler olsun bugün biz hem kendimize hem de hastasına, yakınına, yaşlısına bakacak bir noktaya gelmişiz ve bu konuda önemli çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda öğreniyoruz ve çocuklarımıza da örnek oluyoruz. İnsana verilen değer en önemli değerdir. Çünkü her şey insanların mutluluğu içindir. Siz mutlu olmazsanız, insanlar mutlu olmazsa bu dünya’nın hiçbir kıymeti değeri yoktur” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, kurs boyunca hem uygulamalı hem de teorik eğitimler alan 15 kursiyere sertifikaları verildi. Programın sonunda kursa katılan öğrenciler tarafından kokteyl verilirken, protokol üyeleriyle kursiyerler hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

 
Tarih: 2.10.2015   |   Bu haber 15149 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz