Twitter Facebook You Tube
 
 
 
KIRSAL KALKINMA TOPLANTISI YAPILDI
 
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı ve Çubuk Belediyesi tarafından ‘Kırsal Kalkınma ve Sorunları’ konulu toplantı yapıldı.
Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, Çubuk İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengiz Akbayrak, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Çubuk Muhtarlar Dernek Başkanı Burhan Şan, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, özel idarelerin kapatılarak görevlerinin büyükşehir belediyelerini devredildiğini hatırlattı. Bu amaçla kurulan kırsal hizmetler ve jeotermal kaynaklar dairesi başkanlığının geçtiğimiz yıl ilçede önemli hizmetler yaptığını aktaran Başkan Acehan, ’’Geçtiğimiz yıl güzel hizmetleri oldu, ancak eksikler de var. Bugünkü toplantı da hem bu eksiklikleri paylaşmak, hem de bugüne kadar yapılan faaliyetleri bir bütün olarak masaya yatırmak için yapılıyor. Ayrıca bu dönemde kırsal kalkınma adına ilçemizde yapılacak faaliyetlerin neler olabileceği ve yapılacak bu projelerin Çubuk’ta uygulanabilirliği üzerine tartışacağız, konuşacağız’’ dedi.
Ankara’nın ilçelerine sık sık ziyaretler gerçekleştirdiğini ve yapılacak çalışmalar hakkında bölge halkıyla istişareler yaptığını anlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, bölge halkının isteklerini imkanları doğrultusunda gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çubuk ve bölgesi için silaj makinesi aldıklarını ve makinenin tam kapasite çalıştığını hatırlatan Güven, ’’Taş toplama makinesi, tohum makinesi gibi sizlerin ihtiyacı olan tarımsal ekipmanlarla ilgili yatırım ve alım sürecindeyiz. İki bine yakın kovan dağıttık bunu inşallah 4 bin yapacağız. İnşallah Çubuk’ta bal ormanı projesini hayata geçireceğiz. Burada faselya (arı otu) ekimi ve akasya ağaçları dikimi yapacağız ki arıcılığı daha da çok geliştireceğiz. Kış aylarında aracılık kursları vereceğiz ve sertifika alan herkese arılı kovan dağıtımı yapacağız. Mithat Paşa Caddesi’nde, Gökkuşağı Pazar Yerinde ve Çayyolu’nda bulunan belediyemize ait işyerlerine yöresel ürünler satış yerleri açmaya başladık. Buralarda birer dükkanda Çubuklu üreticilere vereceğiz. Üreticilere sera desteği vereceğiz. Besicilere yönelik hayvanlarının küpeleme maliyetini düşürecek bir projemiz bulunuyor’’ diye konuştu.
İlçede hayvancılık ve tarım konusunda desteklerin artırılmasını isteyen Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle ise, ’’Bizim geçim kaynağımız tarım ve hayvancılık. Biz sadece bunlardan geçiniyoruz. İlçemizde acilen çok fazla seracılık desteği yapılması gerekiyor. Sebze kurutma, salça ve konsantre üretim tesisleri konusunda destek verilmeli. İlçenin girişinde üretilen ürünlerin satıldığı köylü pazarı kurulmalı ve Ankara genelinde ilçelerde üretilen ürünlerin pazarlanmasına yardımcı olunla’’ dedi.   
     

 Konuşmaların ardından katılımcılar tek tek söz alarak ilçe için yapılması gerekenler konusunda görüşlerini bildirdi. Program yapılan çeşitli ikramların ardından son buldu. 

 
Tarih: 5.10.2015   |   Bu haber 14392 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz