Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun Temeli Törenle Atıldı
 
 
Çubuk Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Fatih Mahallesi’nde yaptırılan Suffa Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.
Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Çubuk Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahim Somuncu, yapılacak kurs hakkında bilgi verdi. Kursun yaklaşık 4 bin 900 metrekare alan üzerine 7 bin 236 metrekare kapalı alana sahip olacağını ifade eden Somuncu, kursun 240 öğrenci kapasitede ve yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacağını kaydederek, tüm ilçe halkını kursun yapımı için yardım yapmaya çağırdı.
Kursun tamamlandığında İlçe Müftülüğüne devredileceğini hatırlatan İlçe Müftüsü Bilal Kara ise, tüm ilçe halkını ilçenin ilk ve tek kız hafızlık kursu olacak olan Suffa Kuran Kursu inşaatına yardıma davet etti.   
Törende konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, geleceğimizin teminatı çocukları günümüzde büyük tehlikelerin beklediğini vurguladı.
Gençlerin önemli şahsiyet, öğretmen ve aileyi örnek almadığının altını çizen Başkan Acehan, bu anlamda çok güzel bir eğitim kurumunun temelini attıklarını belirterek, “Burada eğitim gören yavrularımız hafızlık eğitimimin yanında fıkıh, tefsir, akait ve kelam gibi dersler alıp çok donanımlı birer birey olarak yetişecekler. Yerel yöneticiler olarak çok çeşitli vakalarla karşılaşıyoruz. Donanımlı yetişmeyen gençlerimiz artık kendilerine örnek olarak maalesef sosyal medya da hit olmuş kişileri alıyorlar. Bu nedenle de hem ailesi ile hem de toplumla barışık olmayan gençlerin yetişmesine neden oluyor. Bu kursumuz tamamlandığında sömestr ve yaz tatillerinde de kız çocuklarımıza hem kurs hem de çeşitli sosyal aktivitelerle donanımlı yetişmesine hizmet edecek. Bu eser Kuran eğitimi ve sosyal aktiviteler açısından faaliyet gösterecek bir eser olması açısından son derece lüzumlu ve gerekli bir eser olacak” dedi.
Hayırlı bir hizmetin temel atma töreninde kendilerinde bulunmasından son derece muştu olduklarını söyleyen’de, ’’Yapılan bu hayırlı ve güzel organizasyondan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bu güzel ev sahipliklerinden dolayı da teşekkür ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.
Daha sonra sırayla Ak Parti Milletvekillerinden Ayhan Yılmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, Ak Parti Milletvekillerinden Nevzat Ceylan ve MHP Ankara Milletvekili Adayı Yaşar Yıldırım da birer konuşma yaptı.

-Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a destek ve katkılarından dolayı plaket verildi

Konuşmaların ardından kursa katkı verenlere de sırayla plaket verilirken, kursun temelini Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş  ve davetliler birlikte attı.

Temel atma törenin ardından törene katılanlara yemek ikramında bulunuldu.   

Temel atma törenine Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Ayhan Yılmaz, Nevzat Ceylan, MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya, MHP Ankara Milletvekili Adayı Yaşar Yıldırım, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, eski belediye başkanları Lokman Özden, Adem Tuğluca, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 
Tarih: 19.10.2015   |   Bu haber 14063 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz