Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Belediye Başkanı Acehan, muhtarlarla toplantı yaptı
 
 
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, mahalle muhtarları ile istişare toplantısı düzenleyerek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen muhtarlar toplantısına Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Metin, Hasan Hüseyin Karakuş, Şükrü Acıelma, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Çubuk Şubesi Müdürü Mehmet Akyıldız, Fen İşleri Çubuk Şubesi Müdürü Cengiz Özaydın, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Çubuk Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Şan, birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.
 
Çubuk’un 84 mahalle muhtarıyla bir araya gelen ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, hem Çubuk Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak bütün mahallelere gereken her türlü hizmeti sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Hizmetlerin imkanları doğrultusunda gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Acehan, devam eden imar çalışmaları hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Göreve geldikleri günden bu tarafa imara ayrı bir önem verdiklerini hatırlatan Başkan Acehan, ’’İmar çalışmaları tamamlanmadan alt yapı ve üst yapı hizmetleri yapılamaz. Yapılsa da sağlıklı bir hizmet olmaz.   Bu nedenle Akkuzulu, Melikşah, Dumlupınar, Kızılca, Güldarpı, Gökçedere, Kargın, Taşpınar ve Yazır mahallelerinde imar çalışmalarını yaptık ve yapılan imarlar hem Çubuk Belediyesi Meclisi'nde hem de Büyükşehir Belediyesi'nde onaylanarak sonuçlandı. Ağılcık, Sünlü, Aşağı Çavundur, Yenice, Ömercik, Gümüşyayla ve Kutuören mahallelerindeki çalışmalarımız da Çubuk Belediyesi Meclisi'nden geçti ve Büyükşehir Belediyemize sunuldu. Buralardaki imar çalışmalarımızda da son noktaya geldik. Ayrıca merkezde bulunan Yıldırım Beyazıt Mahallemizin birinci ve ikinci etap, Atatürk ve Barbaros mahallelerimizin birinci etap ve Esenboğa Mahallemize ait revizyon çalışmaları da yine Çubuk Belediyesi Meclisi'nden geçti ve Büyükşehir Belediyemizde onay bekliyor. İmar çalışmaları biten mahallelerden Dumlupınar, Melikşah, Güldarpı, Yıldırım Beyazıt, Atatürk ve Barbaros'ta birinci etap parselasyon çalışmalarımız ise devam ediyor. En kısa sürede bu çalışmalarda sonuçlanacak’’ dedi.

Muhtarların bölgelerine hizmet için önemli bir fonksiyon üstlendiğini dile getiren Başkan Acehan, ’’İnşallah sizlerle birlikte Çubuk’u güzelleştirmeye, mamur etmeye bugün olduğu gibi bundan sonrada devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Kavşakkaya Barajı’ndan Çubuk 2 Barajına borular döşenerek su transferi yapıldığını hatırlatan ASKİ Çubuk Şubesi Müdürü Mehmet Akyıldız’da, Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın talepleri doğrultusunda 2015 yılında ASKİ tarafından çok ciddi yatırımlar yapılığını vurguladı.   
İlçede 10 ayda 9 bin 100 metre yağmur suyu ve 17 bin metrede atık su olmak üzere toplam 26 bin 100 metre alt yapı hattı döşendiğini kaydeden Akyıldız, ’’ Arıtma sisteminin kapasitesi artırıldı ve 5 bin metre içme suyu hattı döşendi. Bunların yanında bazı mahallerimizde yüksek katlara su çıkmıyordu. Bunun için yaptığımız ve bir ay içerisinde hizmete girmesi planlanan 15 bin metreküp orta kat su deposu ve Tahtayazı Mahallesi yolu üzerinde 5 bin metreküp üst kat su deposu tamamlanmak üzere. Bu depolar hizmete girdiğinde ilçemizde su almayan yüksek bina kalmayacak. Ayrıca TOKİ konutlarının olduğu alana yaptığımız 3 bin metreküp diğer bir depomuzla da inşallah Tahtayazı, Kızılca ve Susuz Mahallelerimize su verilecek ve bu mahallerimizin de su sorununa son verilecek’’ diye konuştu.

Yol yapım çalışmalarına Karagöl yolunda devam ettirdiklerini söyleyen Fen İşleri Çubuk Şubesi Müdürü Cengiz Özaydın ise, ’’Önceliğimiz grup yollarını genişleterek asfaltlamaktır. Bunların tamamlanmasının ardından inşallah bağlantı yollarına gireceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaları ardından muhtarlar sırayla söz alarak mahallelilerinin istek, beklenti ve talepleri hakkında bilgi verdi.

Toplantının sonunda mahalle muhtarları Başkan Acehan ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
Tarih: 27.10.2015   |   Bu haber 14354 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz