Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk İmam Hatip Mezunları ve Mensupları iftarda buluştu
 
 
Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİM-DER)’in düzenlediği, mezunların buluşma gününde imam hatip lisesi mezunları ve mensupları bir araya gelerek iftarlarını birlikte yaptı.
 
Sponsorluğunu Çubuk Belediyesi’nin yaptığı Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİM-DER) tarafından düzenlenen iftar programına 1976 yılından bu tarafa mezun olanlar ile bu güne kadar okulda görev yapan öğretmen ve idareciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan ÇİM-DER Başkanı Ahmet Karakuş, derneğin yeni kurulduğunu ve ilk faaliyetleri olarak da iftar programını düzenlediklerini söyledi. Programın düzenlenmesinde kendilerine her türlü desteği veren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a teşekkür eden Karakuş, ’’İlk olarak 1976 yılında kurulan İmam Hatip Lisesi bu güne kadar 3 binin üzerinde mezun vermiştir. Bugün baktığımızda bu mezunların birçoğu devletin önemli kademelerinde görev almaktadır. Birçoğu da işadamı olarak ülkemize hizmet etmektedir. Bu mezunlarımızı düşündüğümüz zaman güçlü bir potansiyelimizin olduğunu anlıyoruz. Biz bundan hareketle bu derneği kurduk. Amacımız, bu kadar potansiyeli olan, mezunları olan bu okulun var olan potansiyelini harekete geçirmektir’’ dedi.
Kendisinin İmam Hatipli olmadığını ancak Çubuk İmam Hatip Lisesi’nin ilk açılışından yer aldığını hatırlatan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ’’28 Şubat kazasını atlatan İmam Hatip nesli mensupları ve mezunları bugün Türkiye’mizde oluşan manevi iklimin gerçek sahipleridir. 28 Şubat darbesi yedikten sonra arkadan gelen 3 Şubat 2002 oluşumunun da gerçek manevi mimarları ve ustaları İmam Hatip neslidir. Bundan sonra da İmam Hatip mezunlarından ve mezunlarından bu ülke çok şey beklemektedir. Bu ülkenin manevi ikliminin dönüşümünde sizlerin vazifesi en büyüktür’’ diye konuştu.   
 
İmam Hatip Liselerinin ülkeye kazandırdıkları ile ilgili konuşan Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, ‘’İmam Hatipliler ile ilgili o kadar çok konuşacağımız şey var ki sadece birkaç cümleyle ifade etmek gerekirse İmam Hatip ruhunun yer aldığı bir ailenin mensubu olduğum içi hakikaten ben müftehirim ve ben kendimi çok mutlu addediyorum. Çocuklarımla birlikte bu çizgide yürüyor olmaktan ayrıca bahtiyar addediyorum kendimi’’ ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Liselerinin 28 Şubat’ın etkilerini üzerinden attığını kaydeden Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Emrullah Kılıç’da, önümüzdeki yıldan itibaren İmam Hatipliler olarak toplumun beklediği o güzel ivmeyi yakalamayı düşündüklerini ifade ederek, ‘’Çocuklarımızı, yavrularımızı hiç tereddüt etmeden okullarımıza gönderebilirsiniz. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum ki diğer okullardan bizim eksiğimiz yok, fazlamız var’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arif Demir ve öğrencileri tarafından Türk Tasavvuf Musikisi konseri verildi.  Konserin ardından Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’da İmam Hatip Liseleri’nin önemi ve toplumdaki yerine ilişkin bir konferans verdi.

 

Yıllardır birbirini görmeyen mezunların anılarını tazelediği iftar programında, Kuranı Kerim okundu, yemek duası yapıldı, teravih namazını birlikte kılındı.    

Çubuk İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde yapılan iftar programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürü Durali Somuncu, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş, Şükrü Acıelma, BADER Başkanı İbrahim Taşkesti, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensupları, imam hatip hocaları ve çok sayıda davetli katıldı.

 
Tarih: 22.6.2015   |   Bu haber 16953 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz