Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Kent Konseyi’nden Muhteşem İftar Organizasyonu
 
 
Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına Kent Konseyi Başkanı Dr. İsmail Tekaüt İftar yemeği verdi. İftar yemeğinin ardından ayrılmayan davetliler gece geç vakitlere kadar ilçe ve ilçe meseleleri hakkında istişare yaptılar.
Kent konseyi üyeleri ile ilçeye hizmet etmek isteyen Çubuk Sevdalılarının bir araya geldiği iftar yemeğine Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş, Zeki Metin, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, SP İlçe Başkanı İsa Çınar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda temsilcileri, Kent Konseyi yürütme kurulu, onur kurulu, gençlik, çocuk, engelli ve kadın meclisi yürütme kurulu üyeleri katıldı.   

Çubuk ile ilgili ortak hedeflere ulaşma doğrultusunda, proje ve etkinlikleri yürütmek amacı ile kurulan Çubuk Kent Konseyi’nin ilk defa düzenlediği iftar yemeği her kesimden insanı bir araya getirdi.  

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Yıldırım Beyazıt Otağı Çadır toplantı ve düğün salonunda verilen iftar yemeğinin açılış konuşmasını yapan Çubuk Kent Konseyi Başkanı Dr. İsmail Tekaüt,  ilçede birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi ve güçlü bir Çubuk ilçesi oluşturulması amacıyla Çubuk Sevdalılarını iftar sofrasında bir araya getirmek istediklerini kaydetti.
Kent Konseyinin kısa süre önce yapılan genel kurulun ardından çalışmalarına başladığını aktaran Kent Konseyi Başkanı Tekaüt, hiç bir koşul öne sürmeden ilçeye gönül verenlerin, ilçesine hizmet vermek isteyenlerin bir araya geldiği üyelerin kurdukları meclislerle çalışmalarına başladığını anlattı. Bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin küçük hesaplar nedeniyle kent konseyine tavır takındıklarını vurgulayan Tekaüt, “Biz kent konseyi olarak herkese aynı mesafedeyiz. İmkanlarımız ölçüsünde ulaşabildiğimiz herkesi davet etmek istedik. Ancak bazıları ne yazık ki davetimize karşılık vermediler. Derdi yaşadığı şehrin sorunları olanın yeri Çubuk Kent Konseyidir’’ şeklinde konuştu.  

Hiçbir parti ayırt etmeden tüm Ankara 2. Bölge milletvekillerini davet ettiklerini söyleyen Tekaüt, davetlerine icabet etmeyen bölge milletvekillerine ilçesi adına sitem ettiğini belirtti.

İlçenin geleceği açısından yaptıkları çalışmaların önemli olduğunu vurgulayan Tekaüt,  sözlerine şöyle devam etti:

 “Ramazan Kolisi ve Bayramlık Kıyafet Yardım' ile 50 aileye ulaştık. Ramazan kolisi kampanyamız sayesinde yaklaşık 100 aileye gıda yardımı yapılması çalışması sürdürülmektedir. Ayrıca ‘Gönüllü Torun Projesi’, yetim, öksüz ve yoksul çocuklara yönelik ‘Kardeşlerimle Paylaşmayı Seviyorum, Oyuncaklarımı Paylaşıyorum’ ve çevre temizliğine dikkat çekmek için ‘Emanetimizi Temiz Tutun’ Projeleri hayata geçirildi. Gençlik meclisimiz tarafından ilçeye spor tesisleri yapılması amacıyla imza kampanyası başlatıldı. Kadın Meclisi üyelerimiz tarafından  ‘elişleri pazarı’ oluşturulması projesi ve yaklaşık 50 dekarlık bir alanda iyi tarım uygulamasının yapılacağı, ‘Hanım Eli, doğal bahçem, doğal pazarım, doğal sofram’ projesi çalışmaları devam etmektedir. Elimizde her hangi bir imkan olmadan bizim yapa bildiklerimiz çalışmalar bunlar. Derdi ilçesine hizmet etmek olan varsa, gelir bu çatı altına bizlere destek olur, bizde daha fazla hizmet ederiz.”  

Konseyin toplantılarında bazı kararların öne çıktığını dile getiren Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, bunların tavsiye niteliğinde Çubuk Belediye Başkanlığına sunulduğunu ifade etti.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerine özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerini ileten Başkan Acehan,” Sivil toplum kuruluşlarını biz çok önemsiyoruz. İdare olarak bizim görmediğimizi gören, tavsiye ve önerilere her zaman açığız. Ayrıca yapıcı eleştirilere de her zaman açığız. Ancak arkasında farklı ve gizli düşünceler olan ve zarar vermek için yapılan bilinçli eleştirilere de gerektiği gibi durmasını da biliriz” ifadelerini kullanarak, yemeğe katılanlara da teşekkür etti.

İlçede sivil toplum kuruluşlarının önemli yeri olduğunu ifade eden Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’de, bir ve beraber olmanın yapılacak çalışmalar ve daha çok hizmet almadaki faydalarını anlattı.   

Bazı sivil toplum kuruluşlarının kent konseyinin oluşturduğu güçlü yapının dışında kaldığını duyduğunu ve çok üzüldüğünü kaydeden Ankaralılar Vakfı Başkanı ve eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın ise, en kısa zamanda onlarında bu oluşumda yer almalarını tavsiye ederek, “İftardan önce arkadaşlarla yaptığımız sohbette, ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşlarının kent konseyine katılmadıklarını öğrendim. Gerçekten çok üzüldüm. Ayrımcılık hiçbir zaman iyilik getirmez ve ilçeye faydası olmaz” dedi.

Çubuk ve 1402 Ankara Savaşı ile ilgili yapmak istedikleri projeler hakkında da bilgi veren Şıvgın, “Biz 1402 Ankara Savaşı’nı anlatan bir filim çekilmesi için çalışmalara başladık ve şuanda senaryosu hazırlanıyor. Bu filmi Çubuk’ta çektiğimizde ilçeye hem tanıtım hem de ekonomik anlamda bir getirisi olacak” şeklinde konuştu.  

Yoğun katılımın sağlandığı iftar yemeğinde davetliler iftardan sonra ayrılmayarak uzun süre çay içerek bol bol sohbet etme imkanı da buldu.

 

 
Tarih: 13.7.2015   |   Bu haber 15278 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz