Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Belediye Meclisi 2016’ının İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
 
 

Çubuk Belediyesi 2016 yılının ilk meclis toplantısını Başkanlık Makamındaki Belediye Meclis salonunda yaptı.

Çubuk Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Ocak ayı olağan toplantısı Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın başkanlığında gerçekleştirilirken, toplantı yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Toplantıda ilk olarak meclis üyelerinin ve vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Acehan, yeni yılın insanlığa ve ülkemize huzur, mutluluk ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Acehan’ın yeni yıl temennisinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda, ilk olarak Çubuk Kent Konseyi tarafından belediye meclisine görüşülmek üzere gönderilen önergeler okunup oybirliği ile kabul edilerek komisyonlar da görüşülmek üzere havale edildi.

Daha sonra imar ile ilgili bazı gündem maddelerinin İmar Komisyonunun görüşleri sinevizyon eşliğinde meclis üyelerine anlatılırken, komisyon raporları oy çokluğu ile kabul edildi.
Toplantıda zabıta memurlarının fazla mesai ücreti görüşüldü. Zabıtaların fazla mesailerinin aylık 572 lira olarak ödenmesi ve 2 adet sözleşmeli personel ücretlerinin ise Maliye Bakanlığın belirlediği şartlarda belirlenmesi kararlaştırıldı. Toplantının bir başka maddesinde ise mülkiyeti Çubuk Belediyesi’ne ait olan Özlüce Mahallesi 266 parselde bulunan bin 340 metrekarelik arsanın bölgedeki termal suyun kullanılması amacıyla bir işletme yapılması şartıyla ASKİ Genel Müdürlüğü’ne bedelsiz devredilmesi kararlaştırıldı.

Çubuk Belediye Meclisi Denetim Komisyonu üyeliğinin de seçiminin yapıldığı toplantıda Nuri Fidan, Emrah Erdoğan, Ebrıu Ateş ve İsmail Çelik seçildi.

Komisyonlardan gelen bazı raporların okunduğu toplantıda şu konulara yer verildi:

“Bilinçsiz antibiyotik kullanımının insan sağlığına verdiği zararları halkımıza anlatmak ve duyurmak amacı ile belediyemiz sağlık işleri müdürlüğünün billboard ve afiş çalışması yapılmasına karar verildi. Görme engelli vatandaşların taşıt yolu geçitlerinde rahat geçit yapabilmeleri için trafik sinyalizasyonları olan yerlere sesli sinyalizasyon sisteminin de kurulmasına karar verildi. Berat Caddesi ve Çankırı Bulvarının kesiştiği noktada sinyalizasyon veya köprülü kavşak yapılmasıyla ilgili EGO genel müdürlüğü ile görüşülürken, bu konuyla ilgili karayolları genel müdürlüğünden gerekli izin alınmasına karar verilmiştir. Şehit Ali Çakır Caddesi ile Ankara Bulvarının kesiştiği noktada yoğun trafik kazaları meydana gelirken, bu durum can ve mal kaybına yol açmaktadır. Sinyalizasyon çalışmalar ile ilgili EGO genel müdürlüğü ile gerekli girişimlerin yapılmasına karar verilmiştir. İlçemizde yaya kaldırımlarının yer yer işgal edildiği görülmektedir. Bu konuyla ilgili zabıta müdürlüğünün daha etkin çalışma ve denetim yapılması uygun görülmüştür. Okul önlerinde yaya geçitlerinin belirgin hale getirilmesi ile ilgili büyükşehir belediyesi EGO genel müdürlüğü ile gerekli girişimlerin yapılmasına uygun görülmüştür. Şehir içi minibüslerin durak harici yolcu indirip bindirmesinin önlenmesi konusunda kent konseyince yapılan talebin değerlendirilmesi sonucu şoförlerin ve yolcuların görüşlerinin alınması şikayet ve önerisi olanların belediyemizin ilgili birimlerine başvurmaları ve buna göre gerekirse durak yerlerinin yeniden belirlenmesi yerinde olacaktır. Kent Konseyi tarafından Çubuk’ta otobüslerin Kızılay’a kadar gitmesi ve Akay alt Geçidinden ring yapması şeklindeki talebin değerlendirilmesi neticesinde bu talebin yerine getirilmesi hususunda gerekli girişimlerin yapılması uygun görülmüştür. Verem hastalığına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklerin yapılmasına karar verildi.”

Çubuk Belediye Meclisi, Ocak ayı toplantısında yukarıda da bazılarına yer verilen ilçeyle ilgili 21 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Toplantı, meclis üyeleri aracılığıyla kendilerine gelen vatandaşların taleplerinin de değerlendirilmesinin ardından sona erdi.
 
Tarih: 8.1.2016   |   Bu haber 10100 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz