Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Akademi’de Yeni Dönem Başlıyor
 
 
Çubuk’ta okul idaresi ve öğretmenler tarafından seçilen öğrencilerin kültürel anlamda eğitilmesi amacıyla kurulan Çubuk Akademi 2. Dönemine başladı.

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’nın talimatlarıyla bazı özel yetenekleri olan ve okul idareleri ile öğretmenler tarafından seçilen öğrencilerin eğitilmesi amacıyla kurulan Çubuk Akademi Projesi, 2. Dönemine düzenlenen törenle başladı.

Proje, bu yıl Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülecek.
Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezindeki açılış törenine Çubuk Akademi’den sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Akademi Koordinatörü Cüneyt Küpeli, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Veyis Almış, öğretmenler ve akademiye seçilen 138 öğrenci katıldı.
Projenin açılış konuşmasını Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Acıelma yaptı. Konuşmasında projenin mimarının Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın olduğunu vurgulayan Acıelma, belediye olarak eğitime verdikleri destekleri ve Çubuk Akademi’yi kurmaktaki amaçlarını anlattı. Geçen yıl başlayan proje kapsamında 11 konuşmacıyı akademi öğrencileriyle buluşturulduğunu ve çeşitli geziler düzenlediklerini söyleyen Acıelma, “Akademi Belediye Başkanımız Sayın Dr. Tuncay Acehan’ın talimatlarıyla kuruldu ve onun destekleriyle bugünlere geldi. Bu yılda Türkiye’nin önemli eğitimci, siyasetçi ve işadamlarıyla sizlerle buluşturmak istiyoruz. Onların deneyimlerinden sizlerin de yararlanmasını istiyoruz. Biz biliyoruz ki siz Çubuk’un seçilmiş, başarılı, zeki ve çalışkan öğrencilerisiniz. İnşallah bizde bu başarılarınıza bir katkı verebilirsek mutlu oluruz. Biz sizlerin iyi bir şekilde eğitim almasının derdindeyiz” diye konuştu.

-Çubuk Akademi İrtibat Bürosu Teknoloji Tasarım Merkezi Oldu

Çubuk Akademi Koordinatörü Cüneyt Küpeli ise, Akademinin koordine merkezinin Cumhuriyet Mahallesi İmam Hatip Caddesi üzerindeki Teknoloji Tasarım Merkezi’nin olduğunu söyledi. Akdemi ile ilgili tüm çalışmaların Teknoloji Tasarım Merkezi’nden yürütüleceğini vurgulayan Küpeli, “İkinci dönem akademide 12 adet konferans ve seminer vermeyi planladık. Konuşmacı olarak getirdiğimiz yazarların kitaplarını alarak sizlere ücretsiz dağıtacağız. Ayrıca bunlarla birlikte yurt içi, yurt dışı gezilerimiz olacak. Spor Bakanlığımızın imkanlarından ve kamplarından sizleri en iyi şekilde yararlandıracağız. Yakın bir zamanda da bu konuda kamplarımız olacak. Dolu dolu, verimli ve faydalı bir eğitim-öğretim yılı geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.  

Toplantıya daha sonra katılan ve öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, dini konularda yapılan yarışmaların uygun olmadığını söyledi.

Dini bir ödül veya maddi bir karşılık bekleyerek öğrenmenin kendisi açısından uyun olmadığını anlatan Aslan, “Bir yarışma üzerinden asla böyle bir şeye asla tenezzül etmeyin diye düşünüyorum. Bizim asıl işimiz o çalışmanın kendisi ana fikridir önemli olan. Yanı daha doğrusu siz Kuranla, Hadisle bir iletişim kuracaksanız bunu bir umre içi asla yapmamalısınız. Bu ilişki sizin yeryüzündeki algılamanız için yapılmalıdır. Bir insan Kuranla, Sünnetle ya da dini değerlerle bir iletişim kuruyorsa bunun ödülü kendisidir. Bu iş bir bilgisayar, bir umre kazanmak için asla yapılamaz.  Ancak son yıllarda biz her şeyi basitleştirdiğimiz gibi hafifleştirdiğimiz gibi bu konuyu da hafifleştirdik. Ben şahsen kutsalla ilgiyi iletişimi kendiniz için kurmanızı temenni ederim. Sizin ödülünüz onun kendisidir zaten. Yeryüzünde başka bir anlamımız yok’’ dedi.

Çubuk Akademi’nin gençleri uyanık, ayık tutmak için kurulduğunu ifade eden Aslan, “Akademinin özü şudur; sizleri yeryüzünde ayık, uyanık ve yeryüzünü kavrayan insanlar olmanıza bir katkı için yapılıyor. Başka bir amacı yok. Yani tüm ufkunuzun, tüm yeryüzünü kuşatması için yapılıyor. Çünkü bizler güçlü dünya insanları çabuk lokalize olabiliyoruz” diye konuştu.

Herkesin yeryüzü macerasını kendisinin yaşayacağını ve hesabını da kendisinin vereceğini vurgulayan Aslan, “Kimse kimsenin yerine yaşamıyor. Dolayısı ile seni inşa edecek kişi ben değilim, öğretmeniniz değil, yazarlar değil, anne ve babalarınız değil, sen kendini inşa edeceksin. Kimseden fayda yok. Yeryüzünde sizlere lazım olacak enstrümanları çabuk kavrayın ve kendinizi iyi yetiştirin. Bir yazarımızın tabiriyle, ‘bize gelmeyin, kendinize gelin’. Yoksa ilerleyen yaşlarda pişman olursunuz” şeklinde konuştu.
Toplumun yüzde 80’inin kendini iyi bir şekilde yetiştirme kaygısı olmadan yaşadığını ifade eden Aslan, erken yaşta kendisini yetiştiren insanın hayata 5-0 önde başlayacağını kaydetti. Toplumun yükünü çekecek insanlara ihtiyacı olduğunun altını çizen Aslan, “Toplum, yükünü çekecek, onun yerine doğru düşünecek, doğru istikametler verecek, lider insanlar bekliyor. Şahsiyetli, haysiyetli insanlar bekliyor. Onun için biz sizlere yatırım yapmak istiyoruz. Fazla zamanımız yok, çok çabuk kavramanızı istiyoruz. Siz başka düşman aramayın, sizin düşmanınız da dostunuz da sizsiniz, kendinizsiniz” dedi.

Verilen seminerin ardından Çubuk Akademi’nin okul temsilcileri ve başkanlarının seçimi yapıldı. Daha sonra akademi öğrencilerine meyve ikram edildi. 

 
Tarih: 8.1.2016   |   Bu haber 11132 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz