Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Külliyesinde Fidanlar Topraklarla Buluştu
 
 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Külliyesinde öğretim görevlileri, üniversite öğrencileri ve hükümlüler birlikte fidan dikti. 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Külliyesi alanında fidan dikme töreni yapıldı. Üniversite alanının ağaçlandırılması amacıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Çubuk Orman Bölge Şefliği işbirliğinde, bin 500 fidan toprakla buluşturuldu. 
 

Külliye alanında 3 yıldır ağaçlandırma çalışması yaptıklarını söyleyen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, bugüne kadar yaklaşık 20 bine yakın fidan diktiklerini belirtti.

Yıldırım Beyazıt Üniversite alanının şuan ki durumunun kendisine 1975 yılında okuduğu üniversite olan Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampus alanını hatırlattığını anlatan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’da, “Adalet Bakanlığımıza, Orman Bakanlığımıza ve rektörlüğümüzün değerli personeline ve mensuplarına bir kere daha teşekkür ederim. Biz gayet memnunuz böyle bir faaliyetten. Sayın Başsavcım söylerken bende bir hatıramı anlatarak katkı vermek istiyorum. 1975 yılında ben üniversiteyi kazandığımda o zaman Beytepe Kampüsü1975 yılında ilk sene o zaman açılmıştı. Beytepe’nin 40 yıl önceki hali aynen böyleydi, şöyle kıraç bir arazi, şöyle yakınlarında Beytepe köyü vardı. Alanda hiçbir ağaç yoktu ve sadece binalar vardı. Ama şimdi Beytepe’yi gidip görenler 40 yıl sonra nasıl olduğunu biliyorlar, adeta orman olmuş ve çevresi şehirleşmiş muazzam bir kent bölgesi oldu orası. Cenabı Allah nasip ederse görürüz inşallah buralarda ormanlarla, güzel binalarla gençlerimizin, insanlarımızın eğitim göreceği vakit geçireceği çok güzel tesislerle, sosyal alanlarla donatılacak inşallah. Bir Çubuklu olarak bunu görmeyi çok istiyorum. Bu emeğinden hizmetinden dolayı bütün çalışanlarımıza bu faaliyette bütün adım atan herkese ben bir kere daha teşekkür ediyorum hayırlı olsun” dedi. 

Üniversiteyi Çubuk’a kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Acehan,  “Bugünkü törenin en önemli özelliği bugün burada çalışan kardeşlerimizin denetimli serbestlikten yararlanan kardeşlerimiz olmasıdır. Yaklaşık bin 500 fidan dikilecek olan üniversitemize artık biliyorsunuz ki Eylül ayında açılıyor ve burada eğitime başlanılacak inşallah. Buralar 10-20-30 yıl sonra çam ağaçlarıyla, selvi ağaçlarıyla inşallah donatılmış olacak. Bugün burada bunun alt yapısını yapıyoruz. Üniversitemiz sosyal donatı alanlarıyla,  ağaçlandırılmış orman alanlarıyla, binalarıyla muhteşem bir eser olarak, Reisimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Beyin bir armağanı olarak Çubuk’ta yer bulacak inşallah” diye konuştu. 

Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kemal Demirdön, oluşturulacak ormanın bakımının, denetimli serbestlik uygulamasına tabi olan hükümlülerce yapılacağını söyledi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, hükümlüler ve öğrenciler daha önceden hükümlüler tarafından yerleri hazırlanan fidanları toprakla buluşturdu.
 
Törene Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal Demirdön, Ankara Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar ve diğer ilgililer katıldı.

 

 
Tarih: 18.11.2015   |   Bu haber 14656 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz