Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Kent Konseyi Onur Meclisi Üyeleri Şabanözü OSB'yi İnceledi
 
 
Çubuk Kent Konseyi Onur Meclisi yürütme kurulu üyelerinden oluşan heyet Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi’ni inceleyerek OSB hakkında bilgi aldı.
Onur Meclisi Başkanı Mehmet Saat başkanlığındaki heyet, OSB’deki Çubuklu işadamlarında bulunduğu HAS Türk Bal, Sude Yapı firmalarıyla Gelal Çorap Fabrikası gibi büyük yatırımları bulunan firmaları ve yetkililerini ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Has Türk Bal’ın sahibi işadamı Cumhur Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen incelemede heyete, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Uğurlu Şabanözü OSB hakkında ve OSB kurulma aşamaları hakkında brifing verdi.

-Çubuk’ta OSB Yapılmasını İstiyoruz

OSB’de yapılan incelemeler hakkında bilgi veren Onur Meclisi Başkanı Mehmet Saat, Onur Meclisi olarak ilçede yapılacak çalışmalar destek olmak istediklerini söyledi.

Şabanözü OSB’nin ilçeye ve ilçe ekonomisine katkılarından çok etkilendiklerini ifade eden Mehmet Saat, aynı şekilde Çubuk’ta da OSB oluşturmak için çalışmalara başlamak istediklerini kaydetti. Bu nedenle Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın da desteğiyle ziyaret gerçekleştirdiklerini anlatan Saat, “OSB’ler bulunduklara bölgelere saymakla bitmez çok çeşitli katkıları sağlamaktadır. İlk olarak istihdam sorunun bitirirken, şehrin ekonomik seviyesini yükseltir. İlçenin büyük oranda sorunlarını çözmeye, bu iki madde yeterlidir sanırım. İnşallah Çubuklular olarak bunu da kaymakamımız, belediye başkanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve kent konseyimizin tüm üyeleriyle birlikte el birliği içerisinde yapacağımıza ben canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

-Çubuk İçin Çivi Çakana Teşekkür Ederiz

Çubuk için kim bir çivi çakarsa çaksın, onu her koşul ve şartta destekleyeceklerini ve her zaman onun yanında olacaklarını aktaran Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt,”İlçemize yapılacak bütün yatırımları koşulsuz şartsız destekliyoruz. Çubuk’a bir çivi çakılsın, o çiviyi kim çakarsa çaksın ben onu her koşulda desteklerim. Biz kent konseyi olarak ilçemize bir çivi çakılması için ilk adımı hayırlısı ile attık. İlçemizdeki yöneticiler, bürokratlar ve milletvekillerimiz bu konuda destek olurlarsa, ilçemizde işsizlik sorunu kalmaz. İnsanların işi, aşı olur dolayısı ile herkes mutlu olur” ifadelerine yer verdi.

-Çubuk Dünyanın Her Yerine 3 Saat Mesafede

 Gerek Çubuk Belediyesinin gerekse Çubuk Kaymakamlığının gerekse ilçedeki işadamlarının ve bürokratların duyarlı olup ilçedeki işsizliği en aza indirmek ve Çubuk’un kalkınması için duyarlılıkla ortak hareket ederek çalışmalar yapmaları gerektiğine işaret eden Tekaüt, ’’Yatırımcılar Çubuk’a yatırım yapmak için teşvik edilmeli. Çubuk Ankara’nın cazibe merkezi olacak durumda. Dünyanın her yerine 3 saatlik yakınlıkta olan Çubuk’a, coğrafi konumu özelliğini de kullanarak yatırımcıları buraya çekmeliyiz. Bize bu konuda destek olan başta Belediye Başkanımız Tuncay Acehan beye, bize öncülük eden ve bu gün bizi burada ağırlayan işadamımız Cumhur Yıldız beye, bizi aydınlatan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Uğurlu beye ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu sunumun aynısın birde ilçemizde yapmak istiyor. Biz bu işin devamının geleceğini biliyoruz ve inanıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Tarih: 2.12.2015   |   Bu haber 12575 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz