Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
 
 
Çubuk’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte hem duygulandırdılar hem eğlendiler. Programda, engelli öğrencilerden Sümeyra Resimci’nin ‘Bayrak’ isimli şiiri gözyaşları içerisinde okuması salondakileri de gözyaşlarına boğdu.
Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneği tarafından Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, CHP İlçe Başkanı Vural Çokcan, MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sebahattin Horoz, Çubuk Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Halil Yükselen, engelliler ve engelli aileleri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Horoz, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Dernek olarak bugüne kadar 46 tekerli sandalye dağıttıklarını ve engellilere yönelik çeşitli eğitim programları düzenlediklerini hatırlatan Horoz, “En son olarak geçtiğimiz ay derneğimize katkı sağlamak amacıyla Çubuk Belediyemizin desteğiyle ‘Engelsiz Festival’ düzenledik. Sizler bize destek olduğunuz sürece de biz faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Herkesin bir engelli adayı olduğunu ifade eden Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, en büyük engelin kalplerde oluşan engeller olduğunu söyledi.
Kalpte oluşan haset ve kinin insana getirdiği yükün çok büyük olduğunun altını çizen Başkan Acehan, “İnsanların bedensel olarak, görme olarak veya zihinsel olarak engelli olmaları değil, bence dünyadaki en büyük engellilik kalbin engelli olmasıdır. İnsanlar, kalplerinde sevgi, şefkat taşımıyorlarsa, yaşadıkları toplum için, aileleri için iyilik tanımına uygun işler o kalpte cereyan etmiyorsa ve tam bunun aksine bu kalpte haset ve birisini karalama varsa, akşam yatarken birine,‘ben nasıl bir kötülük yaparım’ diye düşünüyorsa, sabah kalkınca da,‘nasıl pusu kursam’ diye düşünüyorsa, işte asıl engellilik odur. Çünkü  kalbe haset kadar,kin kadar yük getiren,insana hem biyolojik manada hem de manevi manada yıpratan başka bir kötülük, başka bir engel olamaz diye düşünüyorum. O yüzden hepimiz için, bütün dünya için, Türkiye ve Çubuk’umuz için engellerin ve özellikle de kalp engellerinin kaldırıldığı bir dünya için dua ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından program daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Uzmanı Ülkem Karabulut, tarafından ‘engelli ve ailelerinin sosyal hakları’ konulu bilgilendirme sunumu ile devam etti.   
İlçe müftülüğü vaizlerinden Lokman Öztürk’de programda ‘Engelli ve ailelerinin dinimizdeki sabır ve mükafatları’ konulu bir konferans verdi.
Konferansın ardından engelli öğrencilerden Sümeyra Resimci, ‘Bayrak’ isimli şiiri gözyaşları içerisinde okurken, programı izleyen Başkan Acehan başta olmak üzere salondakileri de gözyaşlarına boğdu.
Harika ve Karagöl Özel Eğitim Rehabilitasyon merkezleri öğrencileri tarafından oluşan gruplar konser, şiir ve dans gösterileri sunarken, engellilerden oluşan halk oyunları ekibi gösterileri de büyük beğeni topladı.

Etkinliklerde Erhan Çiçek işaret diliyle sunuculuk yaparken, engellilerden Fatih Ünsal, Sercan Erdoğan, Sefa Ata, Mete Esen ve Fevzi Öğe ile yerel sanatçılardan Çubuklu Cem tarafından verilen konserle engelliler gönüllerince eğlendi.

Ankara havalarının eşliğinde engellilerle birlikte oynadı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikler sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.
 
Tarih: 7.12.2015   |   Bu haber 13165 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz