Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Yeni Yapılacak Külliyesi
 
 

YBÜ Rektörü Prof. Dr. Doğan: 'Ankara’nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak'

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, 'Ankara’nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak.' dedi.

 

Rektör Doğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne devredilen Çubuk Merkez Yerleşkesi'nde, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınarla birlikte incelemelerde bulundu.

 

Doğan, yaptığı açıklamada, Ankara merkez ile üniversite külliyesi, külliye ile Çubuk merkez arasındaki ulaşım sorununu çözmek için birçok alternatif geliştirdiklerini söyledi.

 

- Tüm fakülteler külliyeye taşınacak

 

'Ankara’nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak' diyen Doğan, şöyle devam etti:

 

'Temmuz ayında taşınma işlemleri başlayacak. Yeni eğitim öğretim yılı başında da biz eğitim öğretim işlemimize külliyede başlamış olacağız. Bunun için çeşitli planlamalarımız var. Ulaşımla ilgili öncelikle Dumlupınar Mahallesi'ndeki otobüslerin toplanma yeri bizim üniversitenin bahçesine alınacak. Şu anda 20 dakika olan sefer sayıları arttırılacak 10 dakika da bir olacak. Bunun dışında akşam ve sabah yoğun saatlerde Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından ekspres servisler başlatılacak. Çubuk merkezinde çalışan belediye halk otobüsleri de Yenice ve Esenboğa mahallelerinden külliye merkezine giriş çıkış yapacak. Böylece Çubuk merkeziyle de üniversite külliyesinin hızlı bir bağlantısı sağlanacak. Ayrıca bir servis çalışmamamız daha var, bu da ücret mukabilinde Ankara’nın çeşitli semtlerinden doğrudan külliyeye bir servis çalışmamız olacak. Bu da 2 araç değiştirmeden doğrudan gelmek isteyenlere yapmış olduğumuz bir çalışma.’’

 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak ilk mezunlarını bu yıl vereceklerini aktaran Doğan, 2 bin öğrencinin bu yıl mezun olacağını kaydetti.

 

- Çubuk Yerleşkesine atla tedavi olacak

 

Yeni yapılan külliye kadar Çubuk Merkez Yerleşkesi'nin de kendileri açısından önemli olduğunu vurgulayan Doğan, 'Burası neredeyse sit alanına benzer özelliklere sahip ve şu anda sağlık meslek yüksekokulumuzun eğitim öğretim verdiği bir birim. Gelecek yıl sağlık bilimleri fakültesi burada lisans öğrencilerini kabul etmiş olacak. Yine burada üniversitemizin sosyal tesisleri olacak hem de hipoterapi atla tedavi dediğimiz fiziksel veya ruhsal engelli olan çocuklarımıza yönelik atlarla rehabilitasyon merkezi yapacağız. Spor Toto başkanlığı desteğiyle bir spor salonun çalışmamız var. En kısa zamanda bir spor salonu yapılmış olacak burada. Şu anda iş makinaları faaliyet içerisinde. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz gerçekten. Çubuk yerleşkesindeki bütün çalışmalarımızı, kaldırımlarımızı, peyzaj çalışmalarımızı yapıyorlar.' dedi.

 

Üniversiteye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Acehan da, üniversitede diğer bölümlerin de açılmasıyla ilçelerinin bir eğitim şehri olacağını belirtti.

 

Daha sonra Rektör Doğan ve Başkan Acehan tarafından yerleşkede yol, kaldırım çalışmasını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar ve birim müdürlerine plaket verildi.

-

 

 
Tarih: 1.6.2016   |   Bu haber 10254 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz