Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk'ta '2. Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası' Başladı
 
 
Türkiye Satranç Federasyonu ve Çubuk Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 2. Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası düzenlenen törenle başladı. Turnuva Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın ilk hamlesiyle başladı.
Yurt içi ve yurt dışından 550 sporcunun katıldığı 5 gün sürecek turnuvada, 3 kategoride müsabakalar yapılacak. Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan, Rusya, Suriye, Ukrayna, Mısır, Özbekistan ve Türkiye’den tüm kategorilerde yarışan sporculara toplam 40 bin lira ödül verilecek. Yoğun ilgi olan turnuvaya Dünya Satranç 2’incisi Kazakistanlı 8 yaşındaki Aldıyar Ansat da katılıyor.  
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli, Türkiye Satranç Federasyonu Çubuk Temsilcisi Veysel Kılıçarslan, Türkiye Satranç Federasyonu Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Yükselen Koleji Kurucu Müdürü Mehmet Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aysel Neşeli ve sporcular katıldı.
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Yükselen Koleji Spor Salonu'nda düzenlenen açılışta yaptığı konuşmada, "Satrancın gerçek bir beyin sporu olduğuna inanıyorum. İleriki yaşlarda beynimizi sağlıklı, diri, zinde ve taze tutmanın yolunun satranç sporuyla veya benzer beyin egzersizi yaptıran sporlarla uğraşmak olduğunu artık bilim dünyası da tamamıyla kabul etmiş durumda. Ben bu sporun çok gerekli olduğuna inanan bir hekim ve başkan olarak önümüzdeki yıl da sizleri III. Uluslararası Satranç Turnuvası’nda Çubuk’umuzda misafir etme düşüncemi ifade etmek istiyorum" dedi.

Turnuvanın Yükselen Koleji Spor Salonu Mehmet Yüksel’in desteğiyle yapıldığını ve turnuva katılımcıların ise Çubuk Ulubey Öğrenci Yurdu ve Fatma Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edildiğini anlatan Başkan Acehan, diğer sporlara olduğu gibi satranca da gerekli destekleri vermeye devam edeceklerini belirtti.

Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Nilüfer Çınar Çorlu da turnuvanın, ödüller ve katılan yarışmacılar bakımından Türkiye'nin organizasyonlarından biri olduğunu söyledi.
Turnuvanın bu sene ikinci kez düzenlendiğini anlatan Çorlu, "Bu sene ikincisini düzenlediğimiz turnuvamıza 550 sporcu katılıyor. Turnuvada 9 farklı ülke ve 40 ilden sporcumuz yarışacak. Turnuva A, B ve C olmak üzere 3 kategoride yapılıyor. Katılımcı sayısı ve turnuva ödülleri bakımından güzel bir organizasyon. Nakit para ödülü olarak toplam 40 bin lira verilecek." diye konuştu.

Belediye başkanından önümüzdeki yıl yapılacak turnuvanın da sözünü aldıklarını vurgulayan Çorlu, Çubuk’ta satranç turnuvalarının artık geleneksel hale geldiğini dile getirdi.

Turnuvanın düzenlenmesinde kendilerine destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Türkiye Satranç Federasyonu Çubuk Temsilcisi Veysel Kılıçarslan, turnuvayı buruk bir mutlulukla açtıklarını ifade ederek tüm şehitlere Allahtan Rahmet ve gazilere acil şifa dileklerinde bulundu.

Salonda gördükleri manzara üzerine konuşmayı fazla bulduğunu anlatan Çubuk Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, “Öncelikle bu güzel manzarayı bize yaşatan Sayın Belediye Başkanım Tuncay Acehan’a teşekkürlerimi iletmek isterim. İnşallah bu tür güzel çalışmaların devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bilimsel olarak satrancın bilimsel spor olduğunu belediye başkanından öğrendiğini dile getiren Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli, turnuva boyunca bunu yaşayarak daha iyi göreceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ilk hamleyi yapmasıyla turnuva başladı. Turnuva 10 Eylül Cumartesi günü sona erecek.

 

 

 
Tarih: 6.9.2016   |   Bu haber 11091 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz