Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Festival Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
 
 

Çubuk’ta bu yıl 12'incisi yapılacak Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali hazırlıkları devam ederken, ilçedeki bürokratlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri festival programını değerlendirmek için bir araya geldi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet başkanlığında bir araya gelen ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, bu yıl 12'incisi yapılacak Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali hazırlıklarını masaya yatırdı.

Festival hazırlıkları kapsamında düzenlenen istişare toplantısının açılışında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, bu yıl ilk defa festivalin festival için özel yapılan bir alanda gerçekleştirileceğini söyledi.   

Gerçekleştirilecek festivalin her yönüyle içeriğinin zengin olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, bölgenin ve Çubuk’un tanıtımı amacıyla gerçekleşecek festivali önemsediklerini kaydetti.

Geçtiğimiz iki yıl çeşitli nedenlerle festivali son anda iptal etmek zorunda kaldıklarını anlatan Başkan Acehan, bu yılki festivalde sahne programlarının ve kültürel etkinliklerin yanı sıra sportif etkinliklerin de düzenleneceğini belirtti.

Festival hazırlıklarının devam ettiğine değinen Başkan Acehan, şunları söyledi:

‘’Bu yıl festivalimizi Allah nasip ederse Aşağı Çavundur bölgesinde bulunan Selimiye Caminden başlayan festival için özel yapılan 55 bin metrekarelik Çubukabad parkında gerçekleştireceğiz. İnşallah bundan sonrada orada yapmaya devam edeceğiz. Festival 14 Eylül saat 15.00’de yapılacak olan kortejle başlayacak. Festival süresince 4 gün boyunca festival sahnesinde her gün saat 17 ile 24 arasında birbirinden ünlü yerli ve ulusla sanatçılar sahne alacak. Festival alanında çocuklar için çeşitli sportif aktiviteler düzenlenecek. Türk Cumhuriyetlerine yönelik toplam 10 adet otağ çadırı kurulacak ve bu çadırlarda bu ülkeler kendilerini tanıtma imkanına sahip olacak. Otağ çadırı şeklinde kurulacak olan protokol çadırında ise festivalimize gelen üst düzey misafirler karşılanacak, ağırlanacak. Festival alanına yaklaşık 400 stant kurulacak ve bunların 300’ü ürün satış ve tanıtım stantları olacak. Bunların yanı sıra 100 stantta yiyecek, kültür ve sanat ürünlerine ayrılacak.’’

Festivalin 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacağını söyleyen Başkan Acehan, önlerinde uzun bir zaman olduğunu ve bu zaman içerisinde de her türlü fikir ve öneriye açık olduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra konuşan Kaymakam Çenet ise, Çubuk festivalinin çok iyi planlanarak hazırlanmış büyük bir proje olduğunu söyledi.

Festivaldeki amacın ilçe ekonomisine katkı sağlamak olduğunun altını çizen Çenet, ‘’Çubuk’ta çok fazla örneği olmayan tarım ve seracılık yapılmaktadır. Yeşil Çubuk’ta üniversitesiyle, tarımıyla, doğal güzellikleriyle bizi ifade eden unsurlar var. Festival her yönüyle iyi düşünülmüş güzel bir projedir. İlçeye sıcak para girişi oluyor, getirisiyle ekonomik döngü meydana getiriyor. Biz bunun için festivali eğlence gibi görmüyoruz. Festivaldeki amaç eğlence değil, amacımız vatandaşımızın emeğini ekonomiye kazandırmaktır. Biz bu projede görev alan herkesin yanındayız. İlçemizdeki tüm birimlerimizle ilçemizi temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız’’ diye konuştu.

Çenet, ilçesinin bölgenin saklı cenneti olduğunu belirterek, tüm vatandaşları Çubuk Turşu ve Kültür Festivaline davet etti.

Konuşmaların ardından sırayla söz alan STK temsilcileri program hakkındaki görüşlerini bildirdiler.  

Yapılan toplantının ardından Kaymakam Çenet ve beraberindeki heyet, festival alanında yürütülen çalışmaları yerine inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Toplantıya Çubuk Kaymakam İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Atalay Gündüz, Abidin Yılmaz Huzurevi Müdürü Emin Tamtür, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sabahattin Horoz  ile festival tertip komitesi üyeleri katıldı.

 
Tarih: 31.7.2017   |   Bu haber 6986 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
Çubuk’ta otobüsler, okul ve camiler ilaçlandı
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz