Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali Konserle Sona Erdi
 
 

Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen Geleneksel 2’inci Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali kapsamında empati yürüyüşü ve halk konseri düzenlendi.

Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen ve ilçe esnafları ile Çubuk Belediyesi’nce desteklenen festival kapsamında empati yürüyüşü ve halk konseri düzenlendi.

Eski Şabanözü kavşağında bir araya gelen engelli ve engelli yakınları, Atatürk Parkında bulunan festival alanına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Engelli vatandaşları engelli aileleri gibi tekerlekli sandalyede süren ve onlara eşlik eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve beraberindeki heyet farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Bu yılki programda ellerinde Türk Bayrakları taşıyan engelliler ve yakınları engelsiz bir hayat için slogan attılar.

Atatürk Parkında devam eden programda Ankara Kulübü Seğmen Ekibi, Çiğtanem Kreş ve Gündü Bakım Evi, Çubuk Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Türk Telekom Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri tarafından tiyatro gösterisi, skeç ve müzikal gösteriler sundu.

Törende ayrıca bir engelli annesi olmanın zorlukları 3 ağır zihinsel engelli annesi olan Cemile Sağıroğlu tarafından anlatıldı.

 Programın sonunda yerel sanatçılardan Stand up Ali, Fırat, Burak ve Ali, Ozan Ç., Deniz ve Ahmet Murat Atalay tarafından konser verildi.

Düzenlenen törende konuşan Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sebahattin Horoz, kendilerine destek olan ilçe esnaflarına ve belediye başkanına teşekkür ederek,”Seksen bin nüfuslu ilçemizde biz engellilere sadece 4 esnafımız destek oldu. Bunlardan biri Ünallar Emlak, diğeri Tekin Gross, Özel Harika Rehabilitasyon Merkezi ve Cengiz Fotoğrafçılık. Ben buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.    

Bir festivali daha başara bilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Horoz, “Bir haftadır süren festivalimizde çeşitli etkinlikler yaptık. Bugünde empati yürüyüşü ile başlayan programımızda çeşitli gösteriler ve konserimiz bulunmakta. Yürüyüşümüzün amacı ilçede engellilerin yaşadığını topluma anlatmaktı. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Bu programları da mümkün olduğunca imkanlarımız el verdiğince devam ettirmek istiyoruz. Engelli çocuklarımızın gösterileri ve yerel sanatçılarımızın konserleriyle güzel bir gün geçirdik. Vatandaşlarımızın da ilgisi gayet güzel oldu” dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, bu tür faaliyetlerini iki yönlü önemi olduğunu dile getirdi.

Ak Parti iktidarında dezavantajlı kesime yönelik yapılanları anlatan Başkan Acehan, “Bugün kendisinin engelli saymayan tüm insanlar günün birinde mutlaka engelli hale gelecek. En azından yatağa düşecek. Her şeyden önce kendimizle bir empati yapmamız gerekiyor. İkincisi engelli olmak Cenabı Allahın önceden yazmış olduğu bir kaderidir. Ama bu çaresizlik anlamına gelmiyor. Engelli aileleriyle, engelli destekçileriyle bütün bir toplum belediyeler ve resmi kurumlar olmak üzere onların hayatını paylaşmamız gerekiyor” diye konuştu.

Programa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sebahattin Horoz, öğrenciler, engelliler ve aileleri katıldı.

 
Tarih: 16.5.2017   |   Bu haber 7302 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz