Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Van'da Çubuklu Şehit Polis Memuru Adına Park Açıldı
 
 

Van'ın İpekyolu İlçesi Belediyesi tarafından, PKK'lı teröristlerin yol kenarına döşediği patlayıcıyı imha etmeye çalışırken şehit olan Çubuklu polis memuru Ahmet Çam'ın adının verildiği park ve kitap kafe, düzenlenen törenle açıldı.

Van'ın İpekyolu İlçesi Belediyesi tarafından, PKK'lı teröristlerin yol kenarına döşediği patlayıcıyı imha etmeye çalışırken şehit olan Çubuklu polis memuru Ahmet Çam'ın adının verildiği park ve kitap kafe, düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Ahmet Çam'ın asşlesinin yanısıra Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet ve Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehyan da katıldı.

Van'da 10 Mayıs 2016'da PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Van Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ahmet Çam'ım adının verildiği park, törenle açıldı. Şehit Ahmet Çam Parkı Vali Mithatbey Mahallesi'nde 2 ay önce bin 500 metre kare alan üzerinde yapımına başlanılırken, kısa sürede tamamlandı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde Çubuklu şehit polis memuru Ahmet Çam'ın özgeçmişi okunup, Kuran-ı Kerim okundu. 
Parkın açılışında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Şehit Polis Memuru Ahmet Çam’ın Çubuk ilçesinin 65 şehidinden birtanesi olduğunu hatırlattı. Bu toprakları toprak yapanların seve sev canını feda eden şehitler olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, şunları söyledi:

“Cenabı Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin. Kaderin güzel bir tecellisidir ki yine ilçemizin bir ferdi bir hemşerim ipek yolunda hem kaymakam hem belediye başkanı olarak görev almış ve çok büyük onurdur ki şehidimiz adına bu parkı belediye olarak baktığımızda bu harika parkı Van ilimize kazandırılmış ve bu nedenle kendimi mutlu ve onurlu hissediyorum. Kendisine bu güzel çalışmasından dolayı ve şehidimize vermiş olduğu bu değerden dolayısıyla çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.”

Kendilerin yapılan nazik davet üzerine Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet ile birlikte açılışa geldiklerini ifade eden Başkan Acehan, Van’daki değişim ve huzur ortamını çok beğendiklerini kaydederek, “Van’ı bu değişim dolayısıyla çok beğendik. Değişim derken; huzurun, barışın olduğu, kardeşliğin olduğu bu ortamda Çubuklu bir hemşeriniz olarak burayı ziyaret ettik ve burada teneffüs ettiğimiz o mutluluk huzur dolu hava bizi bir kere daha mutlu etti. Devletimizin, hükümetimizin, sayın valimizin, kaymakamımızın buradaki huzur veren iklime vermiş olduğu katkıdan dolayısıyla onlara bir kez daha teşekkür ederim, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum Allah’a emanet olun diyorum” diye konuştu.

 

Van Valisi Murat Zorluoğlu, yaptığı konuşmada PKK terör örgütüne inat, Van'da kardeşliği, huzuru ve güveni getireceklerini belirterek şöyle konuştu:

"Van'da cesaretiyle, çalışkanlığıyla hatırladığımız kıymetli şehit polisimiz Ahmet Çam ve bütün şehitlerimize bir kez daha huzurlarınızda yüce mevladan rahmet diliyorum. Devletimizin bekası, miletimizin birlik ve beraberliği ve huzur ve güveni için verdiğimiz mücadeleyi bugün çok daha büyük bir gayretle sürdürüyoruz, kararlılıkla yürütüyoruz. Bu şehirde, bu şehrin dağlarında, bu şehrin yaylalarında, bu şehrin köylerinde bir tek terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi Allah'ın izniyle devam ettireceğiz ve Ahmetimizi şehit eden hainlere inat sadece öldürmeyi bilen, sadece yakmayı, yıkmayı bilen, sadece tahrip etmeyi bilen bölücü terör örgütü mensuplaına inat, biz bu şehirde kardeşlik, biz bu şehirde huzuru, biz bu şehirde güveni, biz bu şehirde Allah'ın izniyle kucaklaşmayı temin edeceğiz. Bir tarafdan uzunca bir süredir maalesef belediyecilik hizletini unutan şehrimize bugün açılışını yapacağımız bu güzel hizmetler gibi yeni hizmetler kazandıracağız. Bir taraftan da vatandaşımızın kalbine dokunan, gönlüne dokunan davranışlarla, hizmetlerle inşallah bu şehirde yeniden büyük bir kucaklaşmaya vesile olacağız"

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Özturk ise şehit edilen polis memuru Ahmet Çam'ın adını ölümsüzleştirmek için böyle bir parkı hizmete açtıklarını belirtirken, açılışa kayınvalidesi ve 3 çoçuğuyla katılan şehit polis memuru Ahmet Çam'ın eşi Emine Çam da parka, eşinin adının verilmesinden dolayı teşekkür etti.

Vali Zorluoğlu, şehit eşi, annesi ve çocuklarına üzerinde şehit polisin resminin yer aldığı plaket verip, parkın açılış kurdelesini de şehit yakınları, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet ve Belediye Başkanı Tuncay Acehan ile birlikte kesti.

Parkın açılışına Van Valisi Murat Zorluoğlu, Asayiş Kolordo Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Özturk, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Çuıbuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehani, Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, şehit polis memurunun annesi Hanım, eşi Emine,çocukları ve çok sayıda davetli katıldı.

 
Tarih: 25.9.2017   |   Bu haber 6383 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz