Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’tan Afrin kahramanı Mehmetçiklere manevi destek
 
 

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Terör Mağdurları Derneği ve Çubuk Belediyesi öncülüğünde toplanan 2 ton Çubuk turşusu, dualarla birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan Türk askerlerine gönderildi.Çubuk ilçesinde Terör Mağdurları Derneği ve Çubuk Belediyesi tarafından organize edilen, bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin de destek verdiği kampanya kapsamında toplanan yaklaşık 2 ton Çubuk turşusu, dualarla birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan Türk askerlerine gönderildi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Terör Mağdurları Derneği ve Çubuk Belediyesi öncülüğünde toplanan 2 ton Çubuk turşusu, dualarla birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan Türk askerlerine gönderildi.
Çubuk ilçesinde Terör Mağdurları Derneği ve Çubuk Belediyesi tarafından organize edilen, bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin de destek verdiği kampanya kapsamında toplanan yaklaşık 2 ton Çubuk turşusu, dualarla birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan Türk askerlerine gönderildi. Yavuz Selim Mahallesi Atatürk Parkı’nda yapılan törende İlçe Müftüsü Muharrem Geç tarafından yapılan dualar eşliğinde Çubuk turşusu ve ev yemeği, turşu, yün atkı, çorap, bere gibi ürünlerin yüklü olduğu kamyon Kilis’e uğurlandı.

"Mehmetçik Çubuk turşusu yiyerek dinç kalacak"
Çubuk’un nüfusu oranıyla en fazla şehit veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, konuşmasında şunları söyledi:
"Vatanımızın birlik ve beraberliği için gerekirse uğrunda can vermek üzere Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimize, 80 milyonun kalbinin yekpare onlar için attığını bir kere daha göstermek üzere bu kampanya düzenlenmiştir. Mehmetçiğimiz Çubuk turşusu yiyerek inşallah çok daha dinç kalacaklar. Onlara bizleri hissettirecek, hatırlatacak bu güzel hediyeleri hep birlikte dualarla göndereceğiz. İnşallah bu yapmış olduğumuz küçük ama anlamı çok büyük olan bu destek ile birlikte çocuklarımız, asker kardeşlerimiz yapmış oldukları işi muzafferle tamamlayarak ülkemize geri dönecekler. İnşallah tüm dualarımız bu yönde."
Düzenledikleri kampanyaya destek olan herkese teşekkür eden Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Metin, "Tüm Çubuk halkı olarak her daim devletimizin ve askerimizin yanındayız. Her daim de yanında olacağız" dedi.
Daha sonra konuşan Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ise, şehit yakınları ve gazilerinin kalbinin, gözü ve kulağının Afrin’de yapılan operasyona katılan Mehmetçikle birlikte olduğunu söyledi.
Çubuk halkı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yapılan harekatı desteklediklerini anlatan Avan, "Kimi turşu, kimi elbise, kimi bazlama ve gözleme getirdi. Amaç kalbimizin, gönlümüz orada olduğunu göstermektir. Aslında devletimizin ve askerimizin bunlara ihtiyacı yok ama biz onlara sevgimizle moral ve güç vermeye çalışıyoruz. Tüm bu desteklerden dolayı tüm Çubuk halkına teşekkür ediyorum. Orada bulunan askerlerimize de başarılar diliyorum" diye konuştu.
Törene, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Belediye Başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş, Zeki Metin, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Yıldırım Beyazıt Dernekler Federasyonu Başkanı Ramazan Akpınar, Kızılay Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç ile birlikte vatandaşlar katıldı.

 
Tarih: 5.2.2018   |   Bu haber 4478 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz