Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Belediyesi Ramazan Bayramına Hazır
 
 

-Çubuk Belediyesi, Çubuk halkının Ramazan Bayramı'nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm hazırlıklarını tamamladı.

Bayram öncesi ve süresince oluşturulan ekiplerle ilçenin dört bir noktasında hizmet verecek olan Çubuk Belediyesi, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için her şeyi düşündüğü kaydedildi.

Çubuk Belediyesi, ilçe kültüründe önemli bir yere sahip olan kabir ziyaretleri için arife günü ilçe merkezinden mezarlıklara ücretsiz servis tahsis edecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin dört bir yanında temizlik çalışması yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle çalışmalara hız verdiklerini anlattı.

Başkan Demirbaş, Ramazan Bayramı öncesi gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, ‘’Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar kattık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerinin bayramdan önce ve bayram süresince de devam edeceğini kaydeden Başkan Demirbaş, çevre ve gürültü kirliliğiyle ilgili şikayetlerin değerlendirileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

‘’Bayram öncesi ve sonrası açık olacak pazar yeriyle çarşı merkezindeki alışveriş yerlerinde vatandaşların rahat ve güvenli ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için işportacıların bulvar ve caddeleri işgal etmelerine izin verilmeyecek. Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar kattık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz.’’

Dolu dolu yaşanan ramazan ayının ardından özlemle beklenen bayram için gerekli tedbirlerin alındığını vurgulayan Başkan Demirbaş, ‘’Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak ilçe merkezindeki mezarlıklar ile mahallelerimizdeki mezarlıkların ve şehitliklerin temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yürütüldü. Ayrıca ilçe merkezinde kaldırımlar yıkanırken, bayram süresince de çevre temizliği çalışmalarımız faal olarak devam edecek. Vatandaşlarımızın bayramı huzurlu geçirebilmeleri amacıyla Fen İşleri, Sağlık İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Zabıta müdürlüklerimiz gereken tedbirleri aldı. Bayram süresince gezi ve dinlenme amaçlı ziyaretçi akınına uğrayacak parklarda genel temizlik çalışmaları da devam ediyor. Belediyedeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına da gideceğiz’’ diye konuştu.

Diğer günlerde olduğu gibi "Alo 153" hattının bayram boyunca 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini, vatandaşların şikayet, istek ve taleplerini buradan bildirebileceğini aktaran Başkan Demirbaş, bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini diledi.

 
Tarih: 31.5.2019   |   Bu haber 1098 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz