Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk İMDER yapılanlar için teşekkür ederken, sorunlarını da iletti
 
 

Çubuk İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin (Çubuk İMDER) yönetim kurulu üyeleri Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Harun Olmuş’u ziyaret ederek, sektörün sorunlarını ve taleplerini iletirken, yapılanlar için de teşekkür etti.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden sorumlu ve aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Harun Olmuş’u makamında ziyaret eden Çubuk İMDER Başkanı Uğur Murat Neşeli ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ilçedeki inşaat sektörünün ve müteahhitlerin sorunlarını iletirken, yapılanlar için de teşekkür ettiler.

Ziyarette konuşan Neşeli, inşaat sektörünün zor günlerden geçtiği bir dönemde Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ın ve arkadaşlarının önemli bir konuyu belediye meclisine sunduğunu hatırlattı. Verilen önergenin sektöre nefes aldıracağını dile getiren Neşeli, ‘’Sektörün zorda olduğu böyle bir dönemde, Sayın Başkanımızın sektörün sorunlarına çözüm olacak konuda önerge vermesi bizim için memnuniyet verici’’ diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün, son ekonomik daralmayla birlikte tıkanma sürecine girdiğini söyleyen Neşeli, ’’İnşaat sektörünün sorunlarını daha yakından takip etmek, ilgili mercilere duyurmak ve sorunlara ortak istişare ile çözüm üretmek amacıyla kurduğumuz dernek meyvesini vermeye başladı. Danıştay 6. Dairesi'nin 12.07.2018 tarih ve 2017/4840, 2017/7567, 2017/4783, 2017/4842 sayılı kararları ile Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin dava konusu edilen muhtelif maddelerinin yürütmesi durdurulmuştu. Bu nedenle de başta ilçemiz olmak üzere diğer 24 ilçede de planlı alanlarda mimari proje hazırlanarak ruhsat alınmasında problemler yaşanmakta. Karşılaşılan bu problemlerin çözümlenmesi ve imar uygulamalarının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için konuyla ilgili Belediye Başkanımız Baki Demirbaş ile görüştük. Sağ olsun kendileri de bu konuda bir önerge hazırlayarak büyükşehir belediyesi meclisine sundular. Bu sektörü çok mutlu etti. Komisyonlarda kabul edilip onaylanırsa, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni bir çalışma yapılana kadar geçen süreçte en azından uygulamalarda doğan boşluk giderilmiş olacak ve hem vatandaşlar hem de sektör mağdur edilmeyecek’’ dedi.

Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi ilçelerinde de inşaatların durduğunu hatırlatan Neşeli, kararın komisyonlarca da kabul edip meclisten olduğu gibi geçmesi durumunda yeni inşaatların başlamasına olanak vereceğini sözlerine ekledi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Harun Olmuş ise, esnaflarının ve ilçe halkının sorunlarının çözümü için çalıştıklarını söyledi.

İnşaat sektörünün tıkanmasının bir nedeni piyasa şartları olsa da diğer bir nedeninin Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ndeki iptal edilen maddelerinden kaynaklandığını vurgulayan Olmuş, ‘’Konuyu biliyoruz. Bu konuda başkanımızın öncülüğünde bir çalışma yaptık. Bir çok belediyede aynı sorunla ilgili konularda incelemeler yaptık ve bir önerge hazırladık. Hazırladığımız önerge sadece ilçemizdeki inşaatçıların önünü değil tüm Ankara’daki inşaatçıların önünü açacaktır. Biz halkımızın ve esnaflarımızın sorunlarını çözmek için buradayız’’ diye konuştu.

 
Tarih: 16.7.2019   |   Bu haber 1153 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz