Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUBUK, GUİNNESS’E KOŞUYOR
 
 

Çubuk turşusunun namını tüm dünyaya duyurmaya karar veren Çubuk Belediyesi, 13. Uluslararası Kültür ve Turşu Festivali öncesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na aday oldu. Patentli Çubuk Turşusu için rekor bir deneme gerçekleştirildi ve bir buçuk tonluk özel bir kavanoza Çubuk Turşusu kuruldu.
Çubuk Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çubukabad Parkı’nda düzenlenen rekor denemesi etkinliğine Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın yanı sıra Çubuk Başsavcısı Mesut Güler, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Yemek Uzmanı Sahrap Soysal, Dr. Mehmet Ender Saraç ve birçok misafir katıldı.
Bir buçuk tonluk özel kavanozda hazırlanan turşu 13 Eylül’de Guinness Türkiye Hakemi tarafından tescillenerek tüm dünyaya duyurulacak. Hazırlanan turşu 13-16 Eylül tarihlerinde 13. Uluslararası Çubuk Kültür ve Turşu Festivali’nde misafirlere ikram edilecek.

ÇUBUK’A YENİ PAZAR ALANI VE METRO HATTI GELİYOR
Etkinlik açılışında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Çubuk ilçesinin güzelliklerine değinerek Çubuk’un özellikle hafta sonu büyükşehirlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin uğrak noktası olduğunu vurguladı. Özellikle meşhur çubuk turşusunun ve yöresel ürünlerin Ankaralıların vazgeçilmezi olduğunu söyleyen Acehan, yoğun taleplere cevap verebilmek adına mevcut pazar alanını yenileme çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Eylül ayı sonunda bitirilecek olan kapalı pazar alanımız bundan sonra uzunca yıllar Çubuk’umuzun hizmetinde olacak. Eski Pazar alanına Büyükşehir Belediyesi tarafından aile yaşam merkezi ve iş merkezi yapılacak” dedi.
Dr. Acehan, “Ankara Keçiören’den üniversite içerisine metro hattı bağlanacak. Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın 2 yıl içerisinde bu projeyi bitirmesi bekleniyor. Metronun devamında yapılacak olan hafif raylı sistem ilçemize ulaşımı oldukça kolaylaştıracak. Ortalama 5-7 yıl arası bir sürede Çubuk’un önü açılmış olacak” diyerek yeni yapılacak olan metro hattının müjdesini de verdi.


13. ULUSLARARASI ÇUBUK KÜLTÜR VE TURŞU FESTİVALİ 13-16 EYLÜL’DE
Geleneksel Kültür ve Turşu Festivali’nin önceki yıllardan farklı olacağını vurgulayan Başkan Acehan, bu yıl festival için yapılmış olan yeniliklerden bahsederek, “Her yıl yüz binlerce vatandaşımızın geldiği festivalde gördük ki stant alanları ve piknik alanları yetersiz kalıyor. Bu yıl alanlarımızı düzenleyip genişlettik. Çubuklu üreticilerin ellerinden çıkan yöresel ürünlerimizin yer alacağı satış stantlarımızın sayısını 300’ün üzerine çıkardık. Hem ilçe ekonomimize hem ülke ekonomimize destek olacağız.
Halkımızın ve esnafımızın büyük bir sabır ile beklediği festivalde, kültür sokağını genişleterek içeriğini zenginleştirdik. Yine önceki yıllardan farklı olarak bu yıl festival alanında iki sahne kuracağız. Küçük sahnede yerel sanatçılarımıza bolca yer verirken, ana sahnede Türkiye’nin önde gelen isimlerini Çubuklular ile buluşturacağız. Ayrıca yine uluslararası halk oyunları gösterileri de bizimle birlikte olacak.
Guinness Rekorlar Kitabı için rekor denemesi yapacağımız 1 buçuk tonluk turşu kavanozumuz festival sonrasında Çubukabad Parkı’nda daimi olarak sergilenecek” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Yemek Uzmanı Sahrap Soysal, Dr. Mehmet Ender Saraç ve misafirler ile birlikte Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlanacak olan bir buçuk tonluk turşunun kurulumu gerçekleştirildi. Etkinlik Elif Buse Doğan konseri ile devam etti.

 
Tarih: 31.8.2018   |   Bu haber 3155 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz