Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk'ta ADEM açıldı
 
 

Çubuk ilçesinde Aile Destek Merkezi (ADEM) törenle hizmete girdi.

Çubuk ADEM'in kurslar ve etkinliklerle kadınların ikinci adresi olması amaçlanıyor.
Kaymakamlık ve belediyenin katkılarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tarihi İzzet Korman Konağı'nda açılan ADEM, hizmete girdi.
Çubuk Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından organize edilen ve kadınların sosyal hayata katılımını artırmak ve meslek edindirmek amacıyla hizmete giren ADEM'in açılışında konuşan Kaymakam Uğur Sezer, tarihi bir binanın bu şekilde anlamlı bir hizmet vermesinin önemli olduğunu söyledi.

Hazırladıkları projenin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilerek çok hızlı bir şekilde faaliyete geçmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Sezer, şöyle konuştu:
"Hem önceki Belediye Başkanımız Tuncay Acehan'ın hem de şimdi ki Belediye Başkanımız Baki Demirbaş'ın bu yerin devredilmesinde destekleri oldu. Sosyal Yardımlar Genel Müdürümüz Bülent Tekbıyıkoğlu da proje için destek verdiler. Biz de bugün kadınlarımıza, çocuklarımıza ve toplumun temeli olan aileye hizmet edecek bu tesisi açmaktan büyük gurur ve onur duymaktayız. Burada açılan kurslarda kadınlarımız hem meslek edinecekler hem de İŞKUR aracılığıyla cep harçlığı kazanacaklar. Özellikle dezavantajlı kadınlarımızı topluma kazandırmak, kadınlarımıza güç vermek, onlara meslek edindirmek, bizim geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek adına bu tesis çok büyük anlam ifade etmektedir. Kursiyerlerimizin çocukları da burada ücretsiz kreş hizmetinden faydalanacaktır."
Kadınlara yönelik hizmet verecek önemli bir tesisin ilçede açılıyor olmasının önemine işaret eden Belediye Başkanı Baki Demirbaş ise "Özellikle İzzet Korman Konağı'nda böyle bir tesisin açılmasını çok anlamlı buluyorum. Burada kadınlarımız el becerini geliştirerek bir meslek öğrenirken, çocukları da kreş hizmetinden yararlanabilecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu ise kendisinin de okuma yazmayı bu tür kurslarda öğrenen annenin evladı olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:
"Ben özellikle iki kişiye çok teşekkür ediyorum. Birincisi Sayın Kaymakamımız Uğur Sezer Bey'e ve ikincisi de Belediye Başkanımız Baki Demirbaş'a. Çünkü bu merkezler çok önemli kurumlardır. İnsanlar bazı şeyleri kendilerinin seçme şansı yoktur. Bazıları çok eğitimli bir ailenin çocukları olarak doğarlarken bazılar da hiç eğitim almamış ailelerin çocukları olarak dünyaya gelebilir. Ben de okuma yazmayı bu tür kurslarda öğrenmiş bir annenin çocuğuyum. Bu nedenle de bu tür faaliyetleri çok önemsiyorum."
Kaymakamlık yaptığı zamanlarda bu tür çalışmaların yöneticiliğini yaptığını belirten Tekbıyıkoğlu, "Muazzam keyifli bir iş ve çıktılarını görebileceğiniz bir iş. İlçeye çok fazla katkısının olacağını düşünüyorum." dedi.


Açılış kurdelesinin kesilmesiyle açılan ADEM hakkında bilgi veren Çubuk Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Şahin Sayılırer, merkezde 30'un üzerinde kadına kilim, şal ve ebru dallarında eğitim verilirken, kurslara katılan kadınların çocuklarına da profesyonel anlamda kreş eğitimi verildiğini söyledi.
Sayılırer, kadınların usta öğreticilerden aldıkları eğitimle hem meslek öğrendiklerini hem de kazanç sağladıklarını dile getirdi.
Merkezde incelemelerde bulunan Sezer, Demirbaş ve Tekbıyıkoğlu kreşte eğitim alan çocuklara oyuncaklar hediye etti.
Kurslara katılan kadınlar da ADEM sayesinde güzel zaman geçirdiklerini dile getirdi.
Programa Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, MHP İlçe Başkanı Ali Çankaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Alaaddin Almış, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, Çubuk Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Fatih Reşat Neşeli, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tuğba Aydos ile belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 
Tarih: 26.8.2019   |   Bu haber 1008 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz