Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Başkan Demirbaş, ilk 6 ayını değerlendirdi
 
 

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, göreve geldiği günden bu tarafa yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldiği günden bu tarafa ilk 6 ayını değerlendirdi.

Yeşil Çubuk Parkı’nda bulunan Park Kafede basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Demirbaş, göreve geldiği günden bu tarafa istihdama yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerinin altını çizdi.  

İlçede en önemli konuların başında işsizlik olduğuna dikkat çeken Başkan Demirbaş, göreve geldiğinde ilk olarak belediyenin tüm harcamalarını ilçedeki esnaflardan yapılaması talimatını verdiğini hatırlattı.

-İlk altı ayda 6 milyon borç ödendi, 2 büyük etkinlik yapıldı

İlk altı ayda 6 milyon borç ödediğinin altını çizen Başkan Demirbaş, bu süre zarfında 2 adet büyük etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

‘’Bir taraftan belediyenin yapılandırılan borçlarını öderken, diğer taraftan da geçtiğimiz dönem sağ olsun Tuncay Başkan tarafından yapımı başlanılan ve geldiğimizde yüzde 85’i yapılmış belediye hizmet binamızın inşaatını devam ettirdik. Yaklaşık 3 milyon 500 bin TL’de yapılan bu yatırım için ödeme yaptık. İnşallah bunu tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine sunacağız. Yine bu süre zarfında ilçemizde iki büyük etkinlik yapıldı. Bunlardan birincisi 5’inci Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası, ikincisi ise 14’üncü Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivalidir.’’ dedi.

-Yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak

İlçeye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağını kaydeden Başkan Demirbaş, ‘’Yarı olimpik yüzme havuzu yapılması için bakanlıkla protokolünü yaptık. Projesi hazır ve ödeneği de hazır, inşallah en kısa zamanda başlayacak. Gökçedere yolu üzerine yaklaşık 19 bin metrekare üzerine yapılacak yüzme havuzunun etrafında da biz belediye olarak spor ve sosyal donatılar yaparak halkımızın hizmetine sunacağız’’ dedi.

-Millet bahçesi ve yürüyüş yolu yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçede millet bahçesi yapılacağını anlatan Başkan Demirbaş, projenin hazırlandığını ve TOKİ yetkililerine ihale için verildiğini kaydederek, ‘’İhaleyi TOKİ yapacağı için hazırladığımız projeyi TOKİ’ye gönderdik. İnşallah ihale sürecinin ardından Yıldırım Beyazıt Mahallemize hemen AYBÜ yerleşkesinin arkasına yaklaşık 30 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapılarak ilçe halkımızın hizmetine sunulacak. Bunun yanında 22 bin metrekarelik alana ise yürüyüş yolu yapılması için çalışmalarımız devam ediyor’’ diye konuştu.

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 1 milyon 500 bin değerinde destek

Yeni yol süpürme aracının alınarak hizmet girdiğini dile getiren Başkan Demirbaş, ‘’Çevre ve Şehircilik Bakanlığından belediyemize yaklaşık bir milyon 500 bin TL hibe ekipman desteği verildi. Bir tane vakumlu yol süpürme aracı, bir tane çöp kamyonu ve 378 tane 770 Litrelik çöp konteyneri ilçe belediyemize verilerek, ilçe halkımızın hizmetine sunuldu’’ ifadesini kullandı.   

-Çubuk tarım, hayvancılık, turizm, sanayi ve eğitim kenti olacak

İlçedeki istihdam sorunu çözmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Başkan Demirbaş, bu girişimlerinin meyvesini vermeye başladığını söyledi. Yaklaşık 2 yıl içerisinde ilçede büyük oranda istihdam sağlayacak yatırımların hizmete gireceğini kaydeden Başkan Demirbaş, ‘’Otomotiv devlerinden birinin ilçemizde yapmak istediği yatırım için ilgili kurumlardan alması gereken izinler tamamlandı. İnşallah üretim, ARGE ve test amaçlı büyük bir tesis ilçemize yapılacak. Bu firmanın ilçemize yatırırım yapacağını duyan bir çok yedek parça üretim firması da ilçemizdeki Yazır Sanayi Bölgesinden yerlerini alarak inşaat çalışmaları için girişimlerde buldu. Buralarda binlerce gencimize iş imkanı sağlanacak. İnşallah ilçemiz tarım, hayvancılık, turizm, sanayi ve eğitim kenti olacak’’ şeklinde konuştu. 

-Melikşah Termal Suyunu Sağlık Turizmine Kazandırmak İstiyoruz

Melikşah Mahallesinde bulunan termal suyun değerlendirilmesi noktasında Büyükşehir Belediyesine önerge verdiklerini aktaran Başkan Demirbaş, ‘’Bizim Büyükşehir Belediyemiz verdiğimiz önergede Melikşah Mahallemizde bulunan ve sağlığında Mustafa Kemal Atatürk’ünde ziyaret ettiği özellikle cilt hastalıklarına çok iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanan termal suyun değerlendirilmesidir. Bu alana büyükşehir belediyemizle birlikte ortak bir çalışma yaparak sağlık turizmine kazandırmak istiyoruz’’ dedi.

Mahallelere park ve basketbol sahaları yapılacağını da ifade eden Başkan Demirbaş, ‘’Mahallerimizdeki mevcut park ve bahçelerin bakım ve onarımın yanında Fatih ile Muhsin Yazıcıoğlu Mahallelerimize iki adet park yapılması konunda talimatları verdim. Bunların yanında 10 adet basketbol sahasını ilçemizin muhtelif mahallerine yapacağız. Bunun içinde çalışmalarımız başladı’’ bilgisini verdi.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Başkan Demirbaş, ilçe merkezinde çöp ekspres uygulamasının başlayacağını da hatırlattı.

 
Tarih: 7.10.2019   |   Bu haber 607 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz