Muhteşem lezzetler, unutulmaz konserler, dünya dansları ve daha fazlası 16. Uluslararası Çubuk Kültür ve Turşu Festivalimizde en de bize katıl, gastronominin, dansın, müziğin, eğlencenin ritmine kapıl! Festivalimizin,  bu yıl bir milyon ziyaretçi çekmesi ve ilçeye 100 milyonluk bir ekonomik katkı sağlamasını bekleniyoruz.

16.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nin hazırlıkları kapsamında toplantı düzenledik. Belediye Başkanımız Baki Demirbaş başkanlığında gerçekleşen toplantıya, belediye başkan yardımcıları, Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Benli, birim müdürleri ve festival organizasyonunda görev alan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda festivalin tarihi ve turşuların fiyatları belirlendi. Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, şunları söyledi:

“Okullar bu yıl 11 Eylül’de açılacak, biz de 7-8-9-10 Eylül tarihlerinde festivalimizi yapmak istiyoruz. Okul açılmadan festivalimizi yapalım düşüncesindeyiz. Bu festivali özellikle turşucuların desteklemesi gerektiğini düşünüyorum.”

Festivalin esas amacının da ilçe ekonomisini hareketlendirmek olduğunu belirten Demirbaş, ‘’Turşu ile başladığımız festivalimizde gastronomiyle devam ederken, ilçemizin turizm değerlerini de gün yüzüne çıkarmak istiyoruz.’’ dedi.

 

. “Eğlencenin kalbi Çubuk’ta atacak. Unutulmaz konserler, etkileyici dans gösterileri ve tabi ki eşsiz yöresel lezzetler. Bu büyüleyici atmosferi deneyimlemek için 7-10 Eylül’de bize katılın #Çubukfest‘i kaçırmayın!

ÇEŞİT ÇEŞİT LEZZETLİ TURŞULAR BU FESTİVALDE

Festivalimizde limon turşusu, salatalık turşusu, acur turşusu, ahlat turşusu, kayısı turşusu, yer elması turşusu, mor lahana turşusu, kozalak turşusu, fasulye turşusu ve biber turşusu gibi birçok turşu çeşidi Ankaralıları ve misafirlerimizi bekliyor.

“ÇUBUKFEST MÜZİĞİN DE BAŞKENTİ”

16.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nde sadece Çubuk Turşuları değil müzisyenler de sahnede yerini alacak. Çubuk’ta Mustafa Ceceli, SemiCenk, Demet Akalın ve Özgür Can Çoban gibi isimlerin yanı sıra yerel sanatçılar ve yabancı dans grupları da sahne alacak.