İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

İlçemizde ki kutlamalar, Atatürk Parkı’nda Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Seyda Topal tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından Çubuk Yunus Emre Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki etkinliğe geçildi.

İlçe Kaymakamımız Adem Keleş ve Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, gençlerin ve katılımcıların bayramını kutladı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a çıktığını anlatan İlçe Kaymakamı Adem Keleş; “Bu bayram, yüce Türk milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden almış olduğu güçle hiçbir engel tanımayacağının tüm dünyaya ilan edildiği tarihtir” şeklinde konuştu.

19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmiş bir bayram olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Baki Demirbaş da; “Bizim geleceğimiz sizlersiniz. Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirecek olan gençlerimize bu bayramın kutlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Seyda Topal; “Bu bayramları kutlamaktaki amacımız geçmişimizdeki zaferleri ve zorlukları hatırlamak, geleceğe daha güçlü bir şekilde ilerlememize ilham vermektir” dedi.

Öğrencilerin tekvando ve karate gösterileri, müzik dinletisi, okulun orkestrasının konseriyle devam eden etkinlikte şiirler okundu. Seymen ekibi de halk oyunu gösterisi yaptı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezlerinde eğitim alan öğrenciler de farklı yörelere ait halk oyunlarını sergiledi.

Ulusal ve uluslararası düzeyde bilim, sanat ve sportif alanlarda dereceye giren öğrenciler ile Gençlik Haftası sebebiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara kupa, madalya ve ödülleri verildi.

Program sonunda, Kaymakam Keleş ve protokol üyeleri, okulda açılan sergiyi gezerek bilgilendirildi.