Çubuk’ta düzenlenen törenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk olarak Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, kendisini ziyaret eden Şehit Emre Tunca İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti.

Demirbaş, 23 Nisan dolayısıyla makamını 4. sınıf öğrencisi Gökçe Koça’ya devretti.

Park ve Bahçeler Müdürü Bahri Şahin’i telefonla arayan Koçak, mahallelere temalı çocuk parkları yapılması için talimatlar verdi.

Çocuklarla yakından ilgilenen Demirbaş, tüm çocukların ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Daha sonra Atatürk Park’ındaki Atatürk Anıtı’nın önünde düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, anıta çelenk sundu.

Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Çubuk Ortaokulu bahçesinde düzenlen törende ise saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ‘’Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 104. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızın heyecanı çok büyük, onlar bizim geleceğimiz. Onun için biz elimizden gelen bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. İnşallah sağlıklı nesiller yetiştirmek için onların milli manevi değere bağlı kalarak, eğitim, bilim, spor, kültür ve sanatla yetişmesini sağlayacağız’’ dedi.

Daha sonra konuşan İlçe Kaymakamı Adem Keleş ise, ‘’Cumhuriyete giden yolda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz’’ diye konuştu.

Şehit Emre İlkokulu Öğrencileri ile Çubuk Ortaokulu öğrenciler tarafından çeşitli şiirler okunurken, ‘nar tanesi’ isimli ront gösterisi, ‘Mustafa Kemal Paşam’, ‘İşte Bu Bayrak’  ve ‘Hep Seninleyiz Türkiye’ isimli müzikal ile ‘Anadolu mozaiği potpuri’, ‘Ankara havaları’, ‘Kafkas Yöresi’ halk oyunları ve bayrak final gösterileri sunuldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle tören sona erdi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Nevzat Gökdaş, İlçe Emniyet Müdürü Recai Akbay, İlçe Jandarma Komutanı Caner Koca, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç, MHP İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı, CHP Çubuk İlçe Başkanı Alaaddin Cinalioğlu, protokol üyeleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.