Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellileri evlerinde ziyaret etti. Ziyarette görme engelli Nisa Okumuş’un isteğini yerine getirerek bilgisayar hediye etti.
Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları ile engellileri ziyaret eden Başkan Demirbaş, yaptıkları ziyaretlerle, engelleri nedeniyle evlerinden çıkamayan engellilere ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini belirtti.
İlçede her türlü engeli el birliğiyle aşmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Demirbaş, ‘’Engelli kardeşlerimize yardımcı olmak öncelikle gönül işidir. Bu bilinçle hareket ediyor ve çalışmalarımızı bu kapsamda sürdürüyoruz’’ dedi.
Engellilerin ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Başkan Demirbaş, ‘’Özel insanlarımızı bir gün değil her gün hatırlıyor ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Şunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı yaşıyor olmamız yarın da sağlıklı olacağımız anlamına gelmiyor. Bu nedenle empati yaparak engelli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacına koşmaya çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Ziyaretlerde görme engelli Nisa Okumuş’un isteğini yerine getirerek eğitim ve öğretimi için gereksinim duyduğu dizüstü bilgisayarı hediye eden Başkan Demirbaş, Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübünde eğitim gören engelli sporcuları da ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.
Kulüp sporcusu down sendromlu Muhammet Sait Karamişe’ye doğum günü sürprizi de yapan Başkan Demirbaş, birlikte pasta keserek sporcunun 18. yaş gününü kutladı.
Karamişe, Demirbaş’ın sürprizi karşısında büyük mutluluk yaşadı.
Demirbaş, özel sorcuların azmi ve başarılarıyla hem diğer sporculara hem de engelli bireylere örnek olduğunu sözlerine ekledi.