Başkan Demirbaş gençlik haftası etkinlikleri kapsamında AYBÜ’lü öğrencilerle bir araya geldi.
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) öğrencileriyle bir araya geldi.
Çubuk Belediyesi’ne ait Kışlacık Sosyal Tesislerinde doğa yürüyüşü ve kamp kuran AYBÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Baki Demirbaş, öğrencilerle bir süre sohbet etti.
İlçede yaşayan her yaştan bireyle bir araya gelerek fikir ve görüşlerini alan Başkan Demirbaş, gençlik haftası kapsamında gençlerle buluşmayı sürdürüyor.
Gençler Başkan Demirbaş ile yaklaşık 1 buçuk saat süren bir sohbet gerçekleştirdi. Gençlerin hedeflerine, şehirle ilgili beklenti ve hayallerden geleceğe dair planlara pek çok konunun sohbet ortamında masaya yatırıldığı buluşmada, öğrencilere köfte ekmek, ayran ve çay ikramları da yapıldı.
Programı organize eden öğretim görevlilerinden Levent Gönültaş, program nedeniyle Belediye Başkanı Baki Demirbaş’a ve ekibine teşekkür etti.
Çubuk’un doğal güzelliklerini gezme ve tanıma imkanı bulduklarını anlatan Gönültaş, ‘’Belediyeden gerekli desteği alarak öğrencilerimize Çubuk’u gezdiriyor ve tanıtıyoruz. Çubuk 2 barajı, Karagöl ve ay kayasını gezdik’’ dedi.
Irak’tan eğitim için Çubuk’a geldiğini anlatan öğrencilerden Tibe Hamir’de, ‘’Belediye Başkanımız ile birlikte piknik yapıyoruz. Burası çok güzel, başkanımız çok iyi ve çok eğlendik’’ diye konuştu.
Uzun bir aradan sonra ilk defa arkadaşlarıyla bir etkinlikte bir arada olduklarını anlatan öğrencilerden Malik Sevindik ise, ‘’Çubuk Belediyesini ve belediye başkanımızı teşekkürlerimi iletiyorum. Yoğun ders atmosferinden, sınavlardan sonra çok güzel oldu. Birbirimiz ile kaynaştık farklı bir atmosfer var burada’’ ifadesini kullandı.