Başkan Demirbaş, öğrencilerle buluştu

-Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, öğrencilere avukatlık mesleğinin geçmişini ve alanda kariyer yapmanın inceliklerini anlattı

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ‘Gelecek Hepimizin, Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi’ kapsamında okul ziyaretlerini sürdürüyor.

Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle birlikte Cuma namazı kılan Başkan Demirbaş, daha sonra okulun kütüphanesinde buluştu.

Eğitim ve öğretimin önemine işaret eden Başkan Demirbaş, öğrencilere avukatlık mesleğinin geçmişini ve alanda kariyer yapmanın inceliklerini anlattı.

Öğrencilik dönemlerinde yaşadıkları zorlukları ve imkansızlıkları anlatan Başkan Demirbaş, hukuk fakültelerindeki eğitimden ve meslek hayatındaki anıları öğrencilerle paylaştı.

Avukatlık mesleğinde sorumluluk, şüphecilik ve sorgulayıcılığın önemli olduğunu belirten Başkan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Bizim zamanımızda size sunulan imkanlar maalesef yoktu. Hem okullarımızın fizik şartları hem ulaşım koşulları hem de sunulan eğitim imkanları şimdilerde çok daha fazla. Bizler kıt imkanlarla bu günlere geldik. Okulunuzun kıymetini bilin ve yaptığınız işi asla hafife almayın, zorluklarda geri çekilmeyin, derslerinize iyi motive olur çalışırsanız gelecekte hedefleriniz çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hayalleriniz ve hedefleriniz olsun, bunlara ulaşmak için tabii ki fedakarlık ve çok çalışmak gerekir. Bir bölümü kazanıp bitirdiğinizde de aynı kararlıkla o mesleğinizi sürdürmeniz gerekmektedir. Her meslekte olduğu gibi avukatlık mesleği de sorumluluk almayla olur. Planlı, kararlı, şüpheci, sorgulayıcı ve ekip çalışmasına yatkın kişiler bu meslekte ilerler. Elde ettiğiniz her başarı gelecek için size referans olacaktır.’’

Öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Demirbaş, konuşmasının devamında  ülkenin içinde bulunduğu durum, bilgi ve eğitimin önemi, değerler kavramı ve gelecek Türkiye’sinde gençlerin üstlenmesi gereken misyon ve vizyona ilişkin önemli konulara da değindi.