Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ilçede üniversiteyi kazanan öğrencilerle bir araya gelerek, öğrencileri ve ailelerini başarıları nedeniyle tebrik etti.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programda Kaymakam Adem Keleş, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recai Akbay, ilçede üniversiteyi kazanan öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, programda yaptığı konuşmada, ilçelerindeki eğitim seviyesinin her yıl arttığını ve bu konuda tüm kurumlarla işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Türkiye Yüzyılı Vizyonu’’ hedefleri doğrultusunda ilçelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Çalışarak bir başarı elde eden ve emeklerinin karşılığı olarak üniversite kazanan gençlerimiz olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerin elde ettiği bu başarısı bizleri mutlu etmiştir. Bir üniversite şehri olarak 17 bin öğrencimiz var. Tabii ilçemizde gençlerimizin sayısının artması, bizleri daha çok çalışmaya sevk ediyor. Gençlerimiz için gençlik merkezinden yüzme havuzuna, kütüphaneden spor salonlarına, yeni park ve bahçelerden eğitim alanlarına bir çok sosyal, sportif ve eğitim alanlarını hizmete açtık ve açmaya da devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ’Türkiye Yüzyılı Vizyonu’’ çerçevesinde milli aracımızdan milli silahlarımıza birçok konuda kendi mühendisimizle, kendi işçimizle yeni teknolojiler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. İnşallah bu bayrağı sizler alarak daha ileriye devam ettireceksiniz. Sizlere de üniversite hayatınızda başarılar dilerim.’’

Daha sonra konuşan Kaymakam Keleş, eğitime verilen desteğin ülkenin ve insanlığın geleceğine en büyük yatırım olduğunu kaydetti.

İlçelerinde 20 bin öğrenci olduğunu ve bunlardan bin 400’e yakının liseden mezun olduğunu ifade eden Keleş, ‘’Çok şükür öğrencilerimizin büyük bir kısmı üniversiteye yerleşti. Gençlerimizin bizim geleceğimizin teminatı olduğunun bilinciyle biz onlar için her türlü imkanı sunmanın peşindeyiz. Geleceğin kaymakamı, belediye başkanı, avukatı, doktoru sizlersiniz’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç’da, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ın eğitime verdiği katkılarıyla üniversiteye girme oranında geçtiğimiz yıllara oranla önemeli bir artış yaşandığını söyledi.

Üniversiteye hazırlık yapan gençlere yönelik yapılan ücretsiz deneme sınavlarının katkısını anlatan Kılıç, ‘’Değerli Belediye Başkanımızın destekleriyle geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir başarı elde ettik. Ben desteklerinden dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle organizasyonda sizleri, bizleri bir araya getirdiği içinde ayrıca teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Kaymakam Keleş ve Belediye Başkanı Demirbaş, öğrencilerle tek tek ilgilenirken, program sonunda bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.