Başkan Demirbaş, yeni yılda yapılacak çalışmaları tanıttı

Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, siyasi parti ilçe temsilcilerine ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine 2021 yılında yapacakları projeleri tanıttı.

Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, yeni hizmete giren Çubuk Belediyesi Başkanlık Binasında bulunan Belediye Meclisi ve Çok Amaçlı Toplantı Salonunda ilk toplantısını siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda konuşan Başkan Demirbaş, bazı günlerin asla unutulmayacağını ve bu gününde öyle bir gün olduğunu söyledi.

Belediye başkanlık binasının açıldığı ilk gün siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını dile getiren Başkan Demirbaş, “Esenlik şehri ilçemize ve çok kıymetli hemşehrilerimize yakışır, güzel hizmetlere vesile olacak yaklaşık 50 yıl belediyemizin ihtiyacını karşılayacak bir belediye hizmet binasını tamamlamak, açmak ve ilk toplantısını yapmak sizlere ve bizlere nasip oldu. Allah’ımıza hamdusenalar olsun. Bu hizmeti başlatan emeği geçen başta Sayın Tuncay Acehan olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”dedi.

2020 yılının dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederek geçtiğini hatırlatan Başkan Demirbaş, 2021 yılı için ilçeyi güzelleştirecek, üretim ve istihdam başta olmak üzere birçok konuda 25 adet proje hazırladıklarını anlattı.

Birlik ve beraberlik içerisinde yeni projeleri gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını kaydeden Başkan Demirbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikle bizler gelip geçiciyiz ama yapılacak hizmetler ve bu bulunduğumuz bina uzun yıllar bu ilçe için hizmet etmeye devam edecekler. Birimlerin çalışma alanlarıyla, meclis salonuyla, toplantı ve sergi salonlarıyla ve misafir ağırlama mekanlarıyla yaklaşık 100 binin üzerinde nüfusa sahip ilçemizin belediye binası ihtiyacı karşılandı. Şimdi yeni projelerimizi hayata geçirme zamanı. Bu projelerimiz şöyle; millet bahçesi, bisiklet yolu, cephe giydirme ve sokak sağlıklaştırma, Çubukabad 3. etabı, semt pazarı, kent meydanı, yüzme havuzu, sokak sağlıklaştırma ve köprü genişletme, Yazır sanayi bölgesi, yöresel ürünler pazarı, yeni toplu konutlar, kent meydanı çay bahçeleri, Kadın istihdamı için yöresel ürünler üretim ve satış merkezi, sebze ve çiçek fideleri üretimi için sera kurulması, sokak hayvanları kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezi, yeni tapu ve kadastro binası, Kurban tepe kültür merkezi, yeni ilçe halk kütüphanesi (Uyanık Kütüphane), yeni çok amaçlı kapalı spor salonu, tarihi binaların restorasyonu, lavanta bahçeleri, engelli yaşam merkezi, sıfır atık projesi, Çubuk çayı su tutma ve asfalt seferberliği projeleri.”

Başkan Demirbaş, daha sonra davetlilere projeleri tek tek dev ekranda slayt eşliğinde anlattı.

Projelerin tanıtımın ardından söz alan Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Hatice Çakmak, belediye binasının ilçeye yakışır bin hizmet binası olduğunu ve çok beğendiğini söyledi. Makamların gelip geçici olduğuna inanan bir anlayıştan geldiklerini dile getiren Çakmak, ‘’Güzel ve özenle hazırlanmış projeleri başkanımız anlattı. Ben hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

İlçe halkı olarak projelere destek vermek gerektiğini vurgulayan Ak Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, ‘’Seçimlerden bu tarafa daha 630 gün olmasına rağmen hamdolsun sizlerin de takip ettiği gibi yapılan hizmetler ve yapılacak hizmetler var. İnşallah devam edenler ve yeni başlanılanlar da 2021 yılında tamamlanacak” diye konuştu.

Hazırlanan projelerin güzel olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Vural Çokcan’da, “Başkanımız uzun uzun anlattı gerçekten güzel hazırlanmış projeler. Bunların içerisinde kırsal kalkınma ile ilgili projeler de görmek isterdik. İnşallah onları da hazırlarlar. En kısa sürede bitmelerini temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

MHP Çubuk ilçe teşkilatı adına konuşan Belediye Meclis Üyesi Recep Öz ise, belediyenin pandemi döneminde yaptığı çalışmalarla ilçede büyük bir taktir topladığını ifade ederek, “Ben buradan başta Belediye Başkanımız Baki Demirbaş’a, meclis üyelerine, belediye çalışanlarına ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bu güne kadar ilçeye hizmet etmiş ve hayatını kaybetmiş belediye başkanları, belediye çalışanları, şehitler ve kovid-19 salgınında hayatını kaybedenler için dua edildi.