Belediye Başkanı Demirbaş, görevini öğrenciye devretti

ANASAYFABelediye Başkanı Demirbaş, görevini öğrenciye devretti

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu öğrenciye devretti.
Çubuk’ta Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor.
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, her yıl 23 Nisan’da makam koltuklarının çocuklara devredilmesi geleneğini 2 yıllık bir aradan sonra bu yıl yeniden başlattı.
Makam koltuğunu Yavuz Selim İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Öykü Çalışır’a makam koltuğunu devrederek bir günlüğüne başkanlık yapmasını sağladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Okul Müdürü Muharrem Tuncel, beraberindeki öğrencilerden Zeynep Şahin ve Ediz Tuncel ile birlikte Çubuk Belediyesi Başkanlık Binasına gelen minik başkan Çalışır’ın ilk icraatı, İmar Müdürünü arayarak daha yeşil bir Çubuk’un için imar düzenlemesinde yeşil bölgelerinin artırılması ve yenilebilir enerjinin yeni yapılan binalarda zorunlu hale getirilmesi oldu.
Daha sonra Zabıta Müdürünü arayan minik başkan Çalışır, semt pazarlarının denetimlerin artırılması ve 23 Nisan etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenecek etkinlikler sırasında zabıta ekiplerinin okul çevrelerinde tedbir almasını istedi.
İlçede çocuk ve gençlere yönelik yürütülen çalışmalar nedeniyle Başkan Demirbaş’a teşekkür eden Çalışır, sokak hayvanlarına yönelik daha çok beslenme odakları oluşturulmasını da istedi.
Bir günlük de olsa başkanlık koltuğuna oturmaktan duyduğu mutluluğunu dile getiren Çalışır, makam koltuğunu çocuklara teslim eden Başkan Demirbaş’a teşekkür etti.
Daha sonra konuşan Demirbaş, minik başkana ilçede yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi.
Çocukların yaşadıkları şehir hakkında tam bilgi sahibi olmalarını son derece önemli olduğunu dile getiren Demirbaş, ‘’Maşallah çocuklarımız yaşadıkları şehri tam anlamıyla takip ediyorlar. Temsili de olsa Çalışır, Çubuk Belediye Başkanlığını yürüttü. Müdürlerimizle görüşerek, önemli talimatlar verdi. Bu çalışmasından dolayı öğrencimizi kutluyoruz. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusla Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.’’ diye konuştu.
Demirbaş, temsili olarak belediye başkanlığı koltuğuna oturan Çalışır ve beraberindeki çocuklara çeşitli hediyeler verdi.