Belediye Başkanımız Av. Baki Demirbaş, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesinde sürdürülen asfalt çalışmalarını inceledi.

Demirbaş, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde sıcak asfalt erimi çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerin ardından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde asfalt serim çalışmalarının devam ettiğini anlatan Demirbaş, belediye tarihinde ilk defa kendi imkanlarıyla sıcak asfalt serimi yapıldığını aktardı.

İlçede bazı sokaklarda bir taraftan da dekoratif kilitli taş çalışmaları yapıldığını hatırlatan Demirbaş, ‘’Elbette ilçenin her yerine ulaşmak hem zaman hem de maddi imkan istiyor. Biz bu yıl asfalt seferberliği projesi başlatarak hızlı bir şekilde merkezden başlayarak asfalt yenileme çalışmasına devam ediyoruz. Atatürk ve Cumhuriyet Mahallesinden başlayan sıcak asfalt serim çalışmamız şimdi ise Yıldırım Beyazıt Mahallesinde devam ediyoruz. Bu güne kadar 13 bin ton asfalt serimi yapıldı. Hava şartları elverdiği sürece bu yıl inşallah 30 bin ton asfalt serimi gerçekleştireceğiz. ’’ dedi.

Vatandaşların, taleplerini imkanlar dahilinde yerine getirdiklerini aktaran Demirbaş, çalışmaların vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.