“Geride bıraktığımız 2023 yılı acıların ve sevinçlerin harmanlandığı bir yıl oldu. Unutmayacağımız en acı tarihlerden biri olarak kayıtlara geçen 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli iki deprem ile tüm ülke olarak sarsıldık. 50 binin üzerinde canımızı kaybettiğimiz, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına neden olan deprem yüreklerimizi yaktı. İlçemizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte kurduğumuz Yardım Eli Platformu ile Asrın Felaketini Asrın Kardeşliğine çevirerek tüm ilçe halkımızla birlikte yardım için adeta seferber olduk. Bu vesileyle yardıma koşan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Yaşadığımız tüm bu olumsuzluklara rağmen, hiçbir zaman durmadan yorulmadan ilk günkü aşk ve azimle çalışmalarımıza devam ettik. Yoldan eğitime, gençlik ve spordan kültür ve turizme, sanayiden çevreye, tarımdan sosyal hizmetlere ve şehircilik hizmetlerine pek çok alanda çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmaların birçoğunun da meyvesini aldık ve açılışlarla yatırımlarımızı taçlandırdık. Biz çalışma azmi ve gayretimizi siz değerli halkımızın bizlere her fırsatta göstermiş olduğu güven ve teveccühten alıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye Yüzyılı’na hazırız ve bu yeni yılda da daha nice proje ve hizmetlerle ilçemizi taçlandırmaya kararlıyız.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine ve Yüce Türk Milletine de başsağlığı diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle en kalbi duygularımla başta ilçe halkımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. Birlikte güzel işler yapmaya, dayanışmayı artırmaya ve üretmeye devam edeceğiz inşallah. Yeni yılınız kutlu olsun”