Demirbaş, mesajında, kandil gününün dünyada yaşanan terör, buhran ve pandemi gibi sıkıntılardan kurtuluşa vesile olmasını temenni etti.

Bu özel günün Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başkan Demirbaş, “Peygamber Efendimizin doğumunu anlamaktaki asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur’an’a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamak ve sevdiklerimize en iyi şekilde anlatmaktır.” ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimizin doğumunun, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayı olduğuna dikkat çeken Başkan Demirbaş, şunları kaydetti:

“Bazı batı ülkeleri uzun zamandır İslamafobi üzerinden Müslümanlara yönelik saldırılar gerçekleştiriyor. Bu faşizan zihniyet, saldırılarını bir adım daha öteye taşıyarak; yüce kitabımıza, peygamberimize ve tüm kutsallarımıza yönelik topyekun saldırılarda bulunmasına karşın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye bugün tek başına Batının bu kerih zihniyetiyle mücadele ediyor. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuz olan Peygamber Efendimize ve tüm kutsallarımıza yönelik saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz. Peygamber Efendimizin ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir. Bu nedenle Mevlid Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır.”