Belediyemiz LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler için ücretsiz deneme sınavı gerçekleştirecek
İlçemizde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler için Belediyemiz katkılarıyla ücretsiz deneme sınavları gerçekleştirilecek.
Belediyemiz katkılarıyla ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde ilçedeki 41 okulda eş zamanlı gerçekleştirilecek deneme sınavlarına 3 bin öğrenci katılacak.
Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, ilçede eğitim ve öğretim düzeyini artırmak amacıyla her türlü çalışmaya destek olduklarını söyledi.
Deneme sınavlarının önemine işaret eden Demirbaş, ‘’Geçen yıl başladığımız uygulamayı bu yılda devam ettireceğiz inşallah. Bu uygulamanın öğrencilerimizin başarısına çok büyük bir katkısı olduğunu gördük. Gerçekten alınan sonuçlar Ankara ve ulusal düzeyde büyük başarılar. Öğrencilerimize sınav heyecanını yenmeleri, tecrübe kazanmaları ve konuların güncellemeleri konusunda önemli katkıları oluyor. Her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Bütün öğrencilerimize ben buradan başarılar diliyorum’’ diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç da Demirbaş’a eğitime verdikleri destek için teşekkür ederek, “Yapılan bu sınavlara girecek bu yıl 3 bin öğrencimiz var. Öğrencilerimiz ve aileleri adına sizlere ve ekibinize çok teşekkür ederiz. Bu yapılan çalışmalar geçtiğimiz başarı oranımız hızla artırıyor. Öğrencilerimizin bilgi, beceri, zaman kullanımını ölçmesini sağlarken, adayların durumunu tespit noktasında da belirleyici bir rol oynadığına şahit olduk’’ dedi.
Yapılacak deneme sınavlarına ilçedeki LGS ve YKS’a girecek tüm öğrenciler katılabilecek.