Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ardından normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte Çubuk Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı.

Çubuk Belediyesi Meclisi üç aylık bir aranın ardından yeniden buluştu. Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantı Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilirken, toplantıya girişte meclis üyelerinin ateşleri ölçülerek kolonya sunuldu.

Toplantıya girerken ellerini dezenfekte eden ve maskelerini takan üyeler hijyen kurallarına uydu.

Sosyal mesafeden maskeye kadar tüm önlemlerin alındığı toplantı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Toplantının açılışında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ülke olarak koronavirüs salgınına karşı olağanüstü bir seferberlik örneği sergilediklerini söyledi.

Belediye olarak kendilerinin de hem ilçe genelinde saha çalışmalarıyla hem de belediye bünyesinde sıkı tedbirler aldıklarını dile getiren Başkan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler çok olumlu sonuç verildi. Olağan üstü bir süreç yaşadık. Çok şükür iyi bir aşamaya geldik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanlarımıza, devlet büyüklerimize ve gerçekten özveriyle çalışan sağlıkçılarımıza teşekkür ediyorum. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, halen tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Çubuk Belediyesi olarak bizde koronavirüs salgınına karşı olağanüstü bir seferberlik örneği sergiledik. Belediyemizde çalışan tüm personellerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.’’

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler ve belediye faaliyetlerine ilişkin de bilgi veren Başkan Demirbaş, ‘’İlçemizde iş yeri ve apartmanlar dahil dezenfekte edilmedik yer bırakmadık. 110 bin maske 10 bin kolonya ve dezenfektan ürünü dağıttık. Personel ve araçlarımızla kaymakamlık vefa destek grubuna destek verdik. Türk Kızılay’ı Çubuk Şubemize destek vererek ihtiyacı olan ailelere sıcak yemek yardımı yaptık. Bu zorlu süreçte tüm birimlerimiz yoğun çaba sarf etti. Esnafımızın, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, muhtaç durumunda olan vatandaşlarımızın, çalışamayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çaba sarf ettik. Sarf etmeye de devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Başkan Demirbaş, bundan sonraki toplantıları da koronavirüs tedbirlerine uygun olarak yapacaklarını sözlerine ekledi.

Önergelerin oylamasının ardından encümen üyelerinin seçimi için gizli oylamaya geçildi. Yapılan gizli oylama sonucunda belediye encümen üyeliğine Recep Öz ve Hasan Hüseyin Benli seçildi.

https://youtu.be/5TNLF_Wkdmk