Çubuk Belediyesi’nin 2021 faaliyet raporu onaylandı

Çubuk Belediye Meclisi, nisan ayında toplanarak gündeminde bulunan 21 maddeyi karara bağladı. Gündemde yer alan 2021 Yılı Faaliyet Raporu maddesi de oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Mecliste Çubuk Belediyesi’nin 2021 yılı hizmet, yatırım ve çalışmalarını kapsayan faaliyet raporu Belediye Başkanı Baki Demirbaş tarafından yapılan sunumla projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2021 yılı tahmini bütçesinin gerçekleşme oranının yüzde 98 olduğunu, 14 milyon 52 bin lira fazla verildiğini belirten Demirbaş, “Bu başarı meclis üyelerimizin, mesai arkadaşlarımızın, Çubuk halkınındır.’’ dedi.

Kendilerine her konuda destek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve milletvekillerine teşekkür eden Demirbaş, ‘’Üç yıl içerisinde elimdeki tüm imkanları kullanarak ilçemizin gelişmesi, büyümesi ve vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermek için çalıştık. Bu hizmetleri yaparken dualarını esirgemeyen tüm ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Onların duaları bizler güç ve kuvvet veriyor. Meclis üyelerimiz de bu üç yıl süresince tüm faaliyetlerimize oy birliğiyle destek vererek bizlere ayrıca güç vermektedirler’’ diye konuştu.

Ayrıca gerçekleşen toplantıda altı komisyona üye seçimleri yapılırken, çeşitli komisyon raporları, üreticilere destek olmak, ilçedeki sebze üretimini artırmak ve gelir seviyesini yükseltmek amacı ile sebze üretimi yapan üreticilere sebze fidesi desteği verilmesini içeren gündem maddeleri de karara bağlandı.

Yapılan seçimlerde komisyonlarda bir yıl görev yapacak isimler ise şöyle oluştu:

Encümen Üyeliği için Müslüm Arslan ve Recep Öz seçildi.

Sağlık ve Çevre Komisyonu ile Gençlik Spor ve Eğitim Komisyonuna: Tunahan Zengin, Alaattin Bezci, Ebru Ateş, Hasan Hüseyin Benli, Müslim Arslan.

Emlak İstimlak Altyapı Yeni Yerleşimler Komisyonu ile Tarım Hayvancılık ve Ar-Ge Komisyonuna: Ali Çankaya, Yaşar Tekin, Lokman Kılıç, Ali Çankaya.

Kültür ve Turizm Komisyonu ile Esnaf Sanatkarlar ve Tüketiciyi Koruma Komisyonuna: Emre Arslantaş, Ahmet Arslan, Mehmet Özgören, İsmail Kayahan, Emre Arslantaş.

Sosyal İşler Yaşlılar ve Engelliler Komisyonu ile İnsan Hakları ve Halkla İlişkiler Komisyonuna: Recep Taş, Tuğba Aydos, Recep Öz, Muzaffer Uçar, Raşit Burkay Özgün.

Bayındırlık ve İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna: Harun Olmuş, Selman Yurt, Oğuzhan Demirel, Ahmet Kılıç, Cemal Tekin.