Çubuk Belediye Meclisi 2023 Yılı Belediye Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul ederek onaylandı. Parti grup sözcüleri de Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2023 Mali Yılı Faaliyet Raporu hakkında tek tek söz aldı.
Çubuk Belediyesi Meclisi Başkanvekili Yaşar Tekin başkanlığında yapılan 4.dönem 5. birleşimi bir önceki toplantı tutanağının onaylanmasıyla başladı.
Gündemin diğer maddelerin de görüşülmesinin ardından belediyenin 2023 yılı faaliyetleri hakkında meclise bilgi veren Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ’’Öneki dönemde olduğu gibi elimizdeki tüm imkanlarla, tüm çalışmalarla vatandaşımıza hizmet ve eser üretmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzde 5 yılımız var bu dönemde de hizmet ve eser belediyeciliği yapacağımıza söz veriyoruz. Vatandaşımız bizim için değerlidir, bizim için birinci sınıftır hizmete layıktır. Önceki dönemde yaptığımız tüm hizmet ve faaliyetlere vatandaşımızın sandıkta onay verdiğini gördük. Bizlere güvendiler ve destek verdiler buradan bir kez daha onlara teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Demirbaş, konuşmasının devamında Çubuk’un Cumhuriyetin 100. Yılına hazır olduğunu vurgulayarak, ’Tüm amacımız, çabamız ilçemize hizmet etmektir. Bunu da el birliğiyle birlikte yapacağız. 2023 yılı faaliyet raporumuzun oy birliğiyle onaylanmış olmasından dolayı tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
Konuşmaların ardından ilçede 5 yılda yapılan çalışmaların anlatıldığı tanıtım filmi izletilirken Demirbaş, daha sonra slayt eşliğinde 2023 yılına dair belediye faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
Meclis tarafından oy birliğiyle kabul edilen ve grup başkan vekillerin birlik beraberlik mesajlarıyla geçen 2023 faaliyet raporu, dikkatleri üzerine çekti.