Uluslararası Kuraş Federasyonu (IKA) tarafından düzenlenen Dünya Kuraş Ulusal Şampiyonası’na katılan Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü sporculardan Metehan Bayraktar ve Kadir Sinan Akkuş, altın madalya kazandı.

Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü Başkanı Ahmet Koçyiğit, bu yıl online şekilde 55 ülkeden sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada Çubuklu sporcuların birinci olmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi
Antrenör Yusuf Bayraktar da kuraşın Özbekistan çıkışlı gelişmekte olan spor branşları arasında yer aldığını, Türkiye’de son yıllarda sevilen spor dalları arasına girdiğini belirtti.
Yaklaşık 20 sporcuları bulunduğunu aktaran Bayraktar, “5 yıldır bu sporu yapıyoruz. 2021 yılında Türkiye şampiyonasında üç altın, iki bronz madalyamız olmuştu. Geçtiğimiz hafta katıldığımız Dünya Kuraş Ulusal Şampiyonası’nda ise 2 sporcumuz dünya birincisi oldu. Puanlamada koordinasyon, ikili çalışmalar takım halinde çok beğenildi.” ifadesini kullandı.

Kadir Sinan Akkuş ise 20 yıldır judo, 5 yıldır da kuraş yaptığını anlatarak, “Hocalarım sayesinde güzel bir başarıyla neticelendi. Şampiyonaya katılan ülkeler arasında bayrağımızı gururla dalgalandırdık.” diye konuştu.
Metehan Bayraktar da kendilerinin yetişmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür etti.