İlçemizde üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaib kandili öncesi ve artan gribal enfeksiyonlara karşı merkez ve mahallelerindeki tüm cami ve mescitler ilaçlandı.
İlçemizde, üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaib kandili nedeniyle camilerde yapılacak programlar öncesi merkez ve mahallelerindeki tüm cami ve mescitler ilaçlanarak ibadete hazırlanıyor.
Covid-19’da da görülen öksürük, boğaz ağrısı, halsizlik, yorgunluk, koku ve tat kaybı gibi belirtilen yaygınlaştığı son günlerde Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, gözle görülemeyen zararlı haşere ve diğer tüm canlılara yönelik ilçede dezenfekte çalışması başlattı.
Son günlerde artan gribal enfeksiyonlara dikkat çeken Başkan Yardımcımız Lokman Kılıç, kış mevsiminden kaynaklanan gribal hastalıkların yaygınlaşmaması için gerekli tedbirler alarak ilçe genelinde gerekli ilaçlama, dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları yapıldığını söyledi.
Bu çalışmayla temizlik ibadetini de yerine getirdiklerini vurgulayan Kılıç, ‘’Belediye Başkanımız Baki Demirbaş’ın talimatlarıyla yapılan bu çalışmamızla hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla cami ve mescitlere gelerek ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Camilerde yer alan ve çok fazla kullanılan bütün ahşap ve cam zeminler dezenfekte ediliyor. İlaçlamanın 580’in üzerinde virüs, bakteri, mantar ve sprosidal mikroorganizma üzerinde etkili olduğunu biliyoruz’’ dedi.
Namaz kılınan mekanlarla birlikte, abdesthane, tuvalet ve depoları da ilaçlayan ekipler, dezenfekte ve ilaçlama çalışması yaptığı mekanlara belediye tarafından ilaçlandığını bildiren afişler de asarak halkı bilgilendiriyor.