İlçemizde düzenlenen okullar arası spor müsabakalarında başarılı olan öğrencilere törenle ödülleri verildi. Çubuk Kaymakamı, Belediye Başkanımız ve diğer protokol üyelerinin katıldığı törende, 2023-2024 eğitim öğretim yılında başarılı olan okullara ve öğrencilere kupa ve madalyaları takdim edildi. Konuşmalarında sporun çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimine olumlu etkileri vurgulandı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü ise önümüzdeki yıl daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

ilçemizde, okullar arası spor müsabakalarında başarılı olan öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyda Topal ve protokol üyeleri katıldı.

Törende 2023-2024 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen spor müsabakalarında başarılı olan okullara ve öğrencilere protokol üyelerince kupa ve madalyaları verildi.

Kaymakam Keleş, törende yaptığı konuşmada sporun çocukların fiziksel gelişimlerinin yanı sıra psikolojilerini de olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Belediye Başkanımız Baki Demirbaş da ilçeye çok amaçlı ve 1000 seyirci kapasiteli yeni bir spor salonu kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Burada çocuklarımız birçok dalda spor yapacaklar ve ilçemizde her geçen yıl sporcu sayımız da artacak.” dedi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyda Topal ise 5 branşta 2 bin 200 öğrenciye ulaştıklarını, önümüzdeki yıl bunu daha da arttıracaklarını belirterek, bu eğitim öğretim yılında düzenlenen spor yarışmalarında 200’e yakın öğrencinin ödül aldığını kaydetti.