Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çubuk Çayı kenarındaki Cumhuriyet Mahallesi 10’uncu sokakta sokak sağlıklaştırma çalışması yürütülüyor.
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, proje çalışması başlamadan önce sokakta bulunan esnafları dolaşarak proje hakkında bilgilendirme yaptı.
Sokakta yol, kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarının da yapılacağını belirten Demirbaş, yapılacak çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“İlçemizin çarşı merkezi olan Cumhuriyet Mahallemizin Çubuk Çayı kenarındaki 10’uncu sokakta sokak sağlıklaştırma çalışması yapılacak. Sokaktaki zemin malzemeleri, parke taşları ve kaldırım taşları yenilenirken, sokak boyunca yeni peyzaj çalışması yapılacak. Ayrıca köprü ve diğer sokaklarımızda yaptığımız ve ilçe halkımız tarafından çok beğenilen dekoratif aydınlatma armatürleri yapılacak. Aynı bölgede gerçekleştirdiğimiz cephe giydirmenin ardından inşallah sağlıklaştırma çalışmasıyla ilçe merkezimiz yeni bir görünüme kavuşacak. Bölgenin çehresi değiştirirken inşallah halkımızın yoğun şekilde kullanacağı bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.”

Hedeflerinin şehre gelen misafirlere farklı destinasyonlar sunmak olduğuna işaret eden Demirbaş, yapılan çalışmalar tamamlandıkça şehrin daha da güzelleştiğini kaydetti.