Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ vesilesiyle ilçeye yeni atanan öğretmen ve meslekte en eski öğretmenler onuruna bir program düzenlendi.
’24 Kasım Öğretmenler Günü’ vesilesiyle Tebessüm Balo ve Nikah Salonunda düzenlenen programa Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, MHP İlçe Başkanı İhsan Mutlu, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve bu yıl emekli olan öğretmenler katıldı.
Yaklaşık 500 öğretmenin katıldığı programda Başkan Demirbaş, davetlileri öğretmen eşi Rabia Demirbaş ile birlikte kapı da tek tek karşıladı.
Konuşmasına şehit olan öğretmenleri rahmet ve minnetle anarak başlayan Başkan Demirbaş, öğretmenlerin hiç bir zaman haklarının ödenemeyeceğini söyledi.
İlçeye yeni atanan ve uzun yıllar ilçede öğretmenlik yapan tecrübeli öğretmenlerimizi bir araya getirerek onları b uluşturmak istediklerini Başkan Demirbaş, “Başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vazife başında şehit olan Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen ve iki gün önce yaşadığımız terör saldırısında Gaziantep’te şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah. Bizlerin hayatını şekillendiren, meslek sahibi yapan ve geleceğe hazırlayan sizlersiniz. Öğretmenlerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. 24 Kasın Öğretmenler Günü nedeniyle sizlerle bir arada olmak istedik. Sizlerle bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Sizlere sonsuz kere teşekkür ediyoruz’’ dedi.
Güvenlik güçlerinden sonra en fazla şehit veren meslek gruplarından birinin öğretmenlik olduğuna dikkat çeken Çubuk Kaymakamı Adem Keleş’de, ’’Tüm şehit öğretmenlerimizi hayırla yad ediyoruz. Her öğretmenimizin öğretmenlik hayatında yaşam hikayeleri vardır. Öğretmenlerimiz bizler için her daim özel insanlardır. Hepinizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum’’ diye konuştu.
Daha sonra konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ise öğretmenlere yönelik düzenlenen program nedeniyle Belediye Başkanı Demirbaş’a ve ekibine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Kaymakam Keleş ve Belediye Başkanı Demirbaş tarafından ilçeye yeni atanan öğretmenler ile ilçede meslekte yıllarını vermiş öğretmenlerden Ahmet Aydın, Ayfer Tokgöz, Sadullah Aksoy, Mehmet Akın Koç, Mustafa Güzeler, Mehmet Kayan, Halil İbrahim Akalın ve Ali Öztürk’e çiçek taktim edildi.
Programda Belediye Başkanı Demirbaş öğretmen olan eşi Rabia Demirbaş’a da çiçek vererek öğretmenler gününü kutladı.
Programın sonunda ilçedeki öğretmenlerden Seda İskender, Ömer Genç Arslan, Ahizer Özbek, Hasan Önalan ve öğrencilerinden oluşan orkestra konser verdi.
Öğretmenler müziklere oyunlarıyla eşlik ederken gece boyunca doyasıya eğlendiler.