Belediyemiz organizasyonuyla “Yetenekli Ellerde Ahşabın Sessiz Dansı” isimli sergi açıldı.

Ahşap ve hat oyma sanatçısı Mehmet Kiriş’in ve kursiyerlerinin geleneksel yöntemlerle hazırladığı eserlerden oluşan sergi, Belediyemiz sergi ve fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Sergi açılışına, Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mesçioğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ile davetliler katıldı.

 

Kiriş’in Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ilçelerine geldiğini ve kendisine kurs açtıklarını söyleyen Demirbaş, başta sanatçı Kiriş olmak üzere sergide emeği geçenleri tebrik etti.

 

İlçede sanatsal faaliyetlere yönelik yapılan çalışmaları anlatan Demirbaş, “Böyle güzel eserler ortaya çıkmasına vesile olmasından dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa sürede bu sanat dalının ilçemizde bilinmesi hem de bu sanatın gelecek nesillere aktarılması anlamında önemli bir çalışma yapıldı. Bugüne kadar 40’a yakın kursiyerimize ulaştık. Unutulmaya yüz tutmuş bu tür sanatsal faaliyetlerin ilçemizde devam etmesi için üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız.” dedi.

 

Depremin ardından Malatya’dan Çubuk’a geldiğini kaydeden Kiriş, kendisinin de artık Çubuklu olduğunu, bu sergiyi de bu kente vefa olarak açtığını söyledi.

 

İlçede kendilerine gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu vurgulayan Kiriş, “Çubuk’ta yiyecek ekmeğimiz varmış. Burada geldiğimizde ayağımızın tozuyla Belediye Başkanımızın destekleriyle kurs açtık. Allah razı olsun onun en büyük desteğiyle sanatımızla Çubuk’un sanatın merkezi olmaya namzet bir şehir olması için var gücümüzle biz de çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Sergi bir ay süreyle gezilebilecek.