Türkiye genelinde yürütülen ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası için Çubuk ilçesinde de fidan dikim programı gerçekleştirildi.

Türkiye’deki 81 ilin yanı sıra, 30 ülkede de dikilen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidanın toprakla buluşması etkinliği Çubuk’ta da büyük ilgi gördü.

Çubuk’a bağlı Aşağı Çavundur Mahallesi’nde Karagöl yolu üzerinde Çubuk Orman İşletme Şefliği öncülüğünde düzenlenen programda, aynı dakikalarda bin 500 fidan toprakla buluşturularak ilk can suyu verildi.

Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Harun Olmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak ve İlçe Nüfus Müdürü Hüseyin Ayvacı’nın da katıldığı programda, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluş başkanları, öğretmenler ve vatandaşlar, ellerindeki küreklerle bin 500 fidanı toprakla buluşturup suladı.

Program öncesi orman işletme şefliği personelleri tarafından fidanların nasıl dikileceği konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Cumhurbaşkanı’nın himayelerinde gerçekleştirilen programa Çubuk halkı olarak destek verdiklerini söyleyen Olmuş, ‘’Başlattığı bu kampanyaya biz de belediye olarak destek verdik. Yanan alanlarımızın yeniden ağaçlanması, ısınan iklim şartlarının değişiminde ters yönde katkıda bulunmak amacıyla ormanların gelişmesi çok önemlidir’’ dedi.

Programın sonunda ilçe protokolü ile davetliler fidan dikimi gerçekleştirmelerinin ardından hatıra fotoğrafları çektirdi.